Futuresource: Globální prodej flashových pamětí vyrostl v roce 2014 o 2 %

Za drobným růstem stály zejména MicroSD karty. Karty tradičních velikostí i USB paměti naopak meziročně poklesly, stejně jako celková hodnota prodaných jednotek.

Futuresource: Globální prodej flashových pamětí vyrostl v roce 2014 o 2 %Podle odhadu společnosti Futuresource Consulting vyrostl v roce 2014 světový prodej flashových pamětí o 2 % na 1,2 miliardy jednotek. Hodnota naopak poklesla, rovněž o 2 %, na 9,8 miliardy dolarů.

Za růstem prodeje měly stát především MicroSD karty. Prodej USB pamětí a karet standardní velikosti naopak meziročně poklesl. Nejčastěji prodávanou kapacitou bylo 16 GB, druhou nejčastější pak 8 GB.

Segment MicroSD karet je tahounem růstu světového trhu flashových pamětí. V roce 2014 segment vyrostl o 11 % a podobný růst se očekává i pro rok 2015,“ uvedl analytik Mats Larsson z Futuresource Consulting.

Z regionálního hlediska nacházely flashové paměti největší odbytiště v oblasti APAC, která tvoří 40 % světové poptávky, následovaná regionem Amerik s 22 %. Nejsilnějšího meziročního růstu měly v loňském roce dosáhnout rozvojové trhy v Africe.

Co se týče výrobců, světovým lídrem je podle Futuresource SanDisk, následovaný společnostmi Kingston a Transcend. Tato trojice společně drží přibližně 50 % tržní podíl.

Futuresource do studie nezapočítává SSD disky, které sleduje zvlášť

 Zdroj: Futuresource Consulting

Úvodní foto: © KarSol - Fotolia.com

Komentáře