Energie ČS: 16 % Čechů chce investovat do chytré domácnosti

Celkem 4 % Čechů již vlastní zařízení pro chytrou domácnost, dalších 16 % o něm uvažuje. Průzkum také ukázal, že spotřebu energií v domácnosti více kontrolují ženy a senioři.

Energie ČS: 16 % Čechů chce investovat do chytré domácnostiPrůzkum společnosti Energie ČS provedený agenturou Foresite Marketing se zaměřil na technologie, které lidé používají v domácnostech a které si do budoucna plánují pořídit. Z výsledků vyplynulo, že Českem rezonuje trend moderních domácností.

Energie ČS například zjistila, že 7 % českých domácností využívá klimatizace a dalších 21 % o jejím pořízení uvažuje. Stejně tak 4 % respondentů již mají doma zařízení pro chytrou domácnost a dalších 16 % o této investici uvažuje.

Průzkum dále odhalil, že 3 % domácností využívají vlastní fotovoltaiku a dalších 12 % považuje její pořízení za možné. Podobně 10 % využívá tepelné čerpadlo a stejné procento lidí o jeho pořízení do domácnosti uvažuje.

Zajímavostí také je, že větší důraz na obnovitelné zdroje kladou ženy. Jsou velmi důležité pro 29 % z nich, podobnou tendenci mají i mladší lidé do 39 let,“ komentuje další výsledky průzkumu Jan Kovalský z Energie ČS.

„Ženy jsou rovněž o něco více zaměřeny na cenu energie a spolu se staršími respondenty mají tendenci mít větší přehled o aktuální spotřebě,“ dodává.

Zdroj: Energie ČS

Úvodní foto: © Sergej Toporkov - Fotolia.com

Komentáře