Datart: Hitem letošních Vánoc budou herní konzole a mobilní telefony

Češi chtějí během letošních Vánoc utrácet podobně jako vloni, nákupy se však vzhledem k epidemiologické situaci ve výrazné míře přesunou na internet. Tradičně bude vysoká poptávka po mobilních telefonech či tabletech.

Datart: Hitem letošních Vánoc budou herní konzole a mobilní telefonyMezi hity letošních Vánoc budou podle prodejců patřit herní konzole a drony. Velký zájem očekávají prodejci rovněž o mobilní telefony a tablety.

Podle průzkumu Twisto Češi plánují letos o Vánocích utratit podobné množství peněz jako vloni, díky aktuální situaci budou však nákupy probíhat zejména online.

Lidé, s ohledem na pandemickou situaci v letošním roce, nakupují produkty, které jim zpříjemňují volný čas strávený doma. Jde to vidět například na prodejích herních konzolí, které meziročně vzrostly o více něž devět set procent, her, dronů, či domácích kin,“ uvádí Eva Kočicová, mluvčí značky Datart.

Současně podle Datartu zůstává vysoká každoroční poptávka po mobilních telefonech, tabletech, robotických vysavačích, kávovarech a výrobcích z řady péče o tělo a vlasy.

E-commerce by mohla oproti loňským Vánocům vyrůst až o pětinu

Lidé při vánočních nákupech také více pořizují pojištění. „O pojištění proti nahodilému poškození mají zájem hlavně při koupi mobilů, tabletů, chytrých hodinek a fitness náramků,“ říká Viktor Houška z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Z důvodu uzavřených obchodů a omezeného fungování ekonomiky odborníci předpokládají, že se většina nákupů přesune z kamenných do internetových obchodů.

E-shopy očekávají, že během vánoční sezony opět v porovnání s loňským rokem jejich obraty porostou. Podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to může být o více než 20 % v porovnání s Vánoci 2019.

Zdroj: Datart
Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře