Context: Západoevropský trh PC vyrostl během 3. kvartálu o 19,1 %

Pokračující migrace z Windows XP, nutnost nového vybavení a velká nabídka levných notebooků podpořily růst prodeje podnikových i spotřebitelských počítačů v západní Evropě.

Context: Západoevropský trh PC vyrostl během 3. kvartálu o 19,1 %Společnost Context zveřejnila předběžné výsledky západoevropského trhu PC za třetí čtvrtletí 2014, založené na údajích z jeho prvních 11 týdnů. V tomto období zaznamenal trh meziroční nárůst o 19,1 %. Spadají sem prodeje desktopů, notebooků, netbooků a pracovních stanic.

Růst prodeje podnikových PC dosáhl ve třetí kvartálu 2014 hodnoty 12,5 %. Poptávku v segmentu pohání pokračující migrace z Windows XP a potřeba obnovy vybavení,“ uvedla Marie-Christine Pygottová, analytička společnosti Context.

Spotřebitelská PC zas benefitovala ze zvýšení nabídky levnějších notebooků a delších obnovovacích cyklů tabletů. Díky tomu dosáhla 25% meziročního růstu, jakkoliv částečně i díky silnému propadu ve stejném období roku 2013," dodala.

Růst byl zaznamenán na všech významných západoevropských trzích. Ve Spojeném království se PC dařilo o 14,3 % lépe než před rokem, v Německu trh vyrostl o 18,2 %, ve Francii o 17,3 %, ve Španělsku a Itálii pak o 28,9 %, resp. 30,2 %.

Zdroj: Context

Úvodní foto: © Art Allianz - Fotolia.com

Komentáře