Context: Zabezpečení podnikových mobilních zařízení je nevyužitou příležitostí pro resellery

Zatímco drtivá většina resellerů v regionu EMEA prodává mobilní zařízení, segmentu jejich zabezpečení v podnicích se zabývá jen polovina v západní Evropě a jen něco přes třetinu ve východní. Ve většině případů navíc spolupracují jen s malými a středními firmami.

Context: Zabezpečení podnikových mobilních zařízení je nevyužitou příležitostí pro resellerySpolečnost Context zveřejnila závěry svého nejnovějšího šetření Context ChannelWatch, které každoročně mapuje názory a postoje resellerů v regionu EMEA. Mezi závěry studie za rok 2014 se objevuje přesvědčení resellerů, že prodej mobilních zařízení přináší stále více příležitostí.

Celkem 88 % z bezmála 7 tisíc respondentů uvedlo, že tato zařízení prodává, přičemž od distributorů nejvíce odebírají tablety (67 %), notebooky (56 %) a chytré telefony (49 %).

Navzdory velké popularitě mobilních zařízení však studie Contextu upozorňuje na konkrétní segment, který zůstává z velké míry nevyužitý – zabezpečení zařízení v komerční sféře.

Jen polovina na západě, jen třetina na východě

Polovina respondentů ze západní Evropy uvedla, že v současné době nemá rozjetý žádný projekt týkající se zabezpečení mobilních zařízení jejich podnikových zákazníků. Z té poloviny, která na nějakém projektu pracuje, se velká většina (69 %) zaměřuje na malé a střední firmy (SMB).

Ve východní Evropě je pak podnikové zabezpečení polem ještě více neoraným – v této oblasti se zde angažuje pouze 36 % dotázaných resellerů, přičemž se celých 76 % z nich zaměřuje na SMB.

Context upozorňuje, že těm resellerům, kteří se zabezpečením mobilních zařízení nezabývají, může unikat velká příležitost. S tím, jak ve firmách roste důraz na bezpečnost, analytici očekávají, že tento segment v příštích obdobích poroste.


Studie Context ChannelWatch je založena na odpovědích 6 799 respondentů z řad prodejců ICT v regionu EMEA.

Zdroj: Context
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře