Context: Trh tiskáren v regionu EMEA vyrostl v 1. čtvrtletí 2014 o 9 %

Růstu dosáhly všechny podregiony s výjimkou střední a východní Evropy. Nejsilnější nárůst prodeje zaznamenal podregion MEA, západní Evropa vyrostla o 10 %.

Context: Trh tiskáren v regionu EMEA vyrostl v 1. čtvrtletí 2014 o 9 %Zpráva společnosti Context o trhu tiskáren v regionu EMEA za první čtvrtletí roku 2014 hovoří o celkovém 9% meziročním růstu tohoto segmentu.

Podregion západní Evropy zaznamenal během kvartálu 10% růst prodejů tiskáren, přičemž zde rostly prodeje ve všech sledovaných zemích s výjimkou Německa (zde došlo k mírnému 1% poklesu).

Ostatním velkým západoevropským trhům se však dařilo. Například ve Spojeném království trh vyrostl meziročně o 31 % a ve Španělsku o 28 %. Zato francouzský trh rostl pomaleji, a sice o 1 %.

Podregion MEA dosáhl 20% růstu, a to zejména díky dvouciferným meziročním nárůstům prodeje ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii. Velký turecký trh ve čtvrtletí rostl o 8 %.

Naopak trh nášeho podregionu CEE zaznamenal v prvním kvartálu negativní vývoj a poklesl o 4 %. Největší trh v regionu, Rusko, hlásí 1% pokles prodeje tiskáren.

Zdroj: Context

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře