Context: Prodeje monitorů v ČR ve druhém čtvrtletí atakovaly 30% růst

Kusové prodeje monitorů v západní Evropě rostly ve 2. čtvrtletí 2014 o 14 %, ale východoevropský region vykázal propad a celý region EMEA stagnoval. Vyplývá to z dat evropské analytické agentury Context.

Context: Prodeje monitorů v ČR ve druhém čtvrtletí atakovaly 30% růstPodle statistik analytické společnosti Context rostl český trh stolních monitorů ve 2. čtvrtletí roku 2014 o 30 %. Ze sousedních států východoevropského regionu dosáhlo dvouciferného růstu trhu také Polsko. Context měří prodeje od distributorů resellerům.

Výsledky jsou v kontrastu s 27% poklesem trhu v regionu střední a východní Evropy, který trpí zejména konfliktem na Ukrajině a politickou situací v Rusku.

Růst podpořila zejména korporátní obměna následující prodloužený životní cyklus PC a konec podpory XP,“ uvedl Lachlan Welsh, senior analytik Contextu.“

Růst vykázaly také monitory pro spotřebitele díky na rozpočet ohlížejícím se zákazníkům schopným pořizovat větší monitory za ceny dříve určené pouze entry level zařízením,“ dodal Welsch.

Západoevropský trh vedla Velká Británie, která ve stolních monitorech ve 2. čtvrtletí rostla o 18 %.

Region Blízkého východu a Afriky přitom zaznamenal 6% meziroční pokles z důvodu slabým dodávkám v Turecku (-21 %) a Jižní Africe (-31 %).

V regionu EMEA zaznamenal Context nárůst zájmu o multifunkční monitory (15 %), který se projevil ve všech klíčových regionech.

Zdroj: Context

Úvodní foto: AOC

Komentáře