Context: Prodeje 3D tiskáren se za první kvartál více než zdvojnásobily

Růstu pomohly celosvětové dodávky osobních/stolních 3D tiskáren s cenou do 5 000 dolarů, které rostly v 1. čtvrtletí 2015 o 24 %.

Context: Prodeje 3D tiskáren se za první kvartál více než zdvojnásobilyCelosvětový trh 3D tiskáren rostl v prvním čtvrtletí meziročně o 114 %. Pomohly tomu prodeje osobních/stolních 3D tiskáren s cenou do 5 000 dolarů, které rostlyo 24 %, a dále  vstup nových značek a rozšířením prodejních kanálů.

Vznikající oblast stolního 3D tisku pokračuje v růstu a zaznamenává další vstupující napříč širokým spektrem odvětví,“ uvedl v oznámení Chris Connery, VP pro globální analýzy a výzkum v Contextu.

Celosvětovému trhu vede Severní Amerika s 63 % všech dodávek stolních 3D tiskáren. Na druhém místě je západní Evropa s 20 % dodávek.

Mezi top 5 výrobců (a značek) v prvním čtvrtletí patří XYZPrinting (Da Vinci), 3D Systems (Cube/Cubify), M3D (Micro), Stratasys (MakerBot) a Ultimaker.

Zatímco lídrům trhu, společnost XYZPrinting, 3D Systems a Ultimaker se dařilo meziročně růst, značky MakerBot a Stratasys strádaly.

Globální dodávky podpořily produkty firmy M3D, která zaznamenala velmi úspěšnou kampaň na Kickstarteru, když vydělala 3,4 milionu dolarů proti 10 800 předobjednávkám 3D tiskárny The Micro nabízené za méně než 299 dolarů.

V průmyslovém/profesionálním sektoru se oběma předním hráčům – Stratasys a 3D Systems meziročně dařilo finančně hůře. Z pohledu prodaných kusů však 3D Systems zaznamenalo meziroční nárůst. Vděčí tomu však především levnému stroji, který je pozicován mezi Profesionály a Prosumery. Proti tomu Stratasys zaznamenal další meziročně pokles kusových dodávek.

Zdroj: Context

Úvodní foto: 3Dfactories

Komentáře