Context: Prodej tiskáren v regionu CEE poklesl ve 2. čtvrtletí o 19 %

Za výsledkem stojí zejména ukrajinský konflikt, ale k negativnímu vývoji došlo na většina trhů v regionu. Naopak v západní Evropě trhy rostly celkově o 6 % a v oblasti MEA o 5 %.

Context: Prodej tiskáren v regionu CEE poklesl ve 2. čtvrtletí o 19 %Podle zprávy společnosti Context došlo během druhého čtvrtletí 2014 v regionu CEE (střední a východní Evropa) k 19% poklesu prodeje tiskáren. K poklesu mělo dojít na většině trhů v této oblasti. Ruský trh, největší v regionu, poklesl o 15 %, ten ukrajinský pak dokonce o 44 %. Vliv ukrajinského konfliktu je očividný.

V ostatních oblastech regionu EMEA si trhy vedly lépe. V západní Evropě došlo k 6% růstu prodeje tiskáren, a to zejména díky poptávce po laserových a inkoustových multifunkcí ve Spojeném království a v Nizozemí.

Díky silnému meziročnímu nárůsti Spojené království předstihlo Francii a stalo se druhým největším trhem tiskáren v oblasti.

Oblast MEA (Blízký východ a Afrika) hlásí 5% meziroční nárůst prodeje tiskáren. Dvouciferně rostly trhy ve Spojených arabských emitárech, Saúdské Arábii a Jihoafrické republice.

Tabulka - Vývoj trhů ve vybraných zemích

Země Změna
Belgie 4%
Dánsko  -16%
Finsko  6%
Francie  0%
Itálie  2%
Německo  2%
Nizozemsko 14%
Norsko 1%
Portugalsko  3%
Rakousko  36%
Řecko  16%
Spojené království 25%
Španělsko  4%
Švédsko  -12%
Švýcarsko  -5%

Zdroj: Context

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře