Context: Prodej PC v regionu EMEA byl nejsilnější za poslední dva roky

Výsledky z 2. čtvrtletí 2014 ukazují 15,6% růst prodeje počítačů v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Český trh vyrostl meziročně téměř o třetinu.

Context: Prodej PC v regionu EMEA byl nejsilnější za poslední dva rokyZpráva společnosti Context o trhu PC v regionu EMEA za druhé čtvrtletí 2014 přinesla pozitivní zprávy. Celkový trh zaznamenal meziroční nárůst o 15,6 %, který přišel po řadě kvartálů poklesu a mírnému nárůstu v letošním prvním čtvrtletí.

Největší podíl na celkovém výsledku má podregion západní Evropy, kde trh vyrostl meziročně o 28 %, a to zejména díky firemním nákupům. Podniky podle Contextu obnovovaly své vybavení a roli hrál i „XP efekt“.

Nejvyššího růstu dosáhl z velkých trhů ten německý, a to bezmála o polovinu (48,5 %). Britský trh rostl o 23,8 % a francouzský o 13,7 %.

Střední Evropa posiluje

Hůře na tom byl podregion CEE, kde celkový trh poklesl o 8,4 %. Vinu na tom nese především rusko-ukrajinský konflikt, který přinesl propad místních trhů. Ten ruský, největší v CEE, se propadl o více než 20 %.

Pozitivní zprávou však zůstává, že středoevropské země sledovaly zcela opačný trend. Polský trh například posílil o 22,4 % a, což může velmi těšit tuzemské prodejce, český trh vyrostl dokonce o 32,7 %.

Zdroj: Context

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře