Context: Globální trh 3D tiskáren čeká v příštích letech silný růst o desítky procent

Rok 2017 se má stát zlomovým okamžikem pro trh 3D tisku. Průmyslový segment se má vrátit k růstu a následně v něm pokračovat i v dalších letech, zatímco segment stolních zařízení si má přinejmenším udržet dosavadní slibné tempo.

Context: Globální trh 3D tiskáren čeká v příštích letech silný růst o desítky procentSpolečnost Context ve své nejnovější prognóze hovoří o slibné budoucnost trhu 3D tiskáren. Týká se to zejména profesionálního/průmyslového segmentu, který v letech 2015 a 2016 vykazoval pokles, ale v letošním roce má zaznamenat nárůst prodeje o 16 %.

Segment osobních/stolních 3D tiskáren, který v uplynulých letech naopak silně rostl, v tom má má pokračovat i letos a vykázat meziroční nárůst prodej o 40 %. Celkově se má letos prodat o 39 % více 3D tiskáren než v roce 2016 a Context očekává, že podobné tempo růstu si trh udrží i v příštích letech.

Analytici konkrétně hovoří o 42% složené roční míře růstu v období 2016-2021, pokud jde o počet prodaných kusů, a o 33% míře růstu, pokud jde o tržby výrobců. V tomto ohledu platí, že osobní zařízení se budou starat o objem, zatímco průmyslová řešení o hodnotu.

Kov a nadšení

Čím to? Za návratem růstu do průmyslového segmentu budou podle Contextu stát nové technologie a způsoby využití 3D tisku. Konkrétně se má jednat o vyšší dostupnost tiskáren schopných pracovat s kovy a rostoucí zájem specifických odvětví, jako je letecký nebo automobilový průmysl či zdravotnictví.

V osobním/stolním segmentu pak sice zatím nemůžeme čekat naplnění snu „3D tiskárny do každé rodiny“, ale Context hovoří o rostoucím zájmu škol, firem i nadšenců, kteří se společně starají o stabilní růst. Ten s sebou pochopitelně přináší pokles cen samotných tiskáren, což láká další zájemce.

Zdroj: Context

Úvodní foto: Autodesk

Komentáře