Context: Globální prodej monitorů v prvním kvartálu stagnoval, náš region rostl o 19 %

Globální prodej monitorů vykázal v prvním čtvrtletí pokles o 1,1 %, zároveň však rostla průměrná prodejní cena. Zákazníci častěji sahali po větších a pokročilejších modelech.

Context: Globální prodej monitorů v prvním kvartálu stagnoval, náš region rostl o 19 %Analytická společnost Context uvádí, že v prvním kvartálu 2017 došlo k 1,1% meziročnímu poklesu globálního prodeje stolních monitorů. Výsledky klesaly v komerčním i spotřebitelském segmentu, konkrétně o 1,0 %, resp. 1,6 %. Špatně na tom byl zejména prodej levnějších modelů.

Dobrou zprávou je, že prodej v regionu střední a východní Evropy vyrostl ve sledovaném období o 19 %, v celé oblasti EMEA pak o 2,6 %. K růstu došlo také v Severní Americe, ale ani to nestačilo na vyvážení propadu v ostatních regionech.

Uživatelé sahají po vyšší kvalitě

Context uvádí, že se poptávka posunula směrem k pokročilejším zařízením s vyšším rozlišením, zakřivenými displeji, herními funkcemi a poměrem stran 21:9. To vedlo k meziročnímu nárůstu průměrné prodejní ceny monitorů o 2 %. Dominantní technologií zůstává IPS se 40% podílem.

Celkem 57 % prodaných monitorů mělo úhlopříčku 23“ a vyšší, zatímco o rok dříve to bylo jen 50 %. Dvě třetiny prodaných zařízení disponovalo Full HD rozlišením, výrazně však vzrostl prodej monitorů s WQHD rozlišením, konkrétně o 90 %.

Lídrem trhu zůstal podle Contextu Dell s 18% podílem v rámci celkového počtu monitorů prodaných během prvního kvartálu. Na druhém místě skončilo HP se 13% podílem a třetí se umístil Samsung s 11% podílem.

Zdroj: Context

Úvodní foto: © varijanta - Fotolia.com

Komentáře