Context: Globální prodej herních monitorů ve druhém kvartálu vystřelil o 175 %

Totéž se bohužel nedá říci o celkovém trhu PC monitorů, který zaznamenal 3% pokles prodeje ve srovnání se stejným obdobím roku 2016. Dobrou zprávou je na druhou stranu 12% nárůst výsledků v našem regionu střední a východní Evropy.

Context: Globální prodej herních monitorů ve druhém kvartálu vystřelil o 175 %Společnost Context ve své nové zprávě o vývoji globálního trhu monitorů uvádí, že prodej herních modelů vykázal ve druhém kvartálu 2017 meziroční nárůst o 175 %. Ani tento úctyhodný výsledek však nestačil na zvrácení celkového negativního trendu.

Celkový globální prodej monitorů totiž ve druhém kvartálu poklesl o 3 % vlivem nízké poptávky na rozvojových trzích, zejména pak v Číně, kde se trh meziročně propadl o 11 %. Na opačné straně spektra stál náš region střední a východní Evropy, kde se prodej naopak zvýšil o 12 %.

Trh rostl i v širším regionu EMEA (o 5 %), v Severní Americe (o 2 %) a v Japonsku (o 4 %). Ve zbytku světa se pak výsledky meziročně snížily. Podle Contextu však i na stagnující trh nabízí řadu příležitostí.

„Jedná se například o faktory v podobě přesunu k větším a dražším modelům, rostoucí poptávku po zakřivených displejích, vyšším rozlišení a také po širších monitorech s poměrem stran 21:9,“ uvedla analytička Contextu Dominika Koncewiczová.

Pokud jde o výrobce, lídrem trhu byla ve druhém kvartálu společnost Dell s 19% podílem v rámci všech prodaných kusů. Na dalších dvou místech se umístily společnosti HP se 14% podílem a Lenovo s 10% podílem.

Zdroj: Context

Úvodní foto: AOC

Komentáře