CompuBase: V regionu EMEA výrazně roste podíl resellerů prodávajících bezpečnostní řešení

Mezi lety 2010 a 2016 se podíl resellerů, v jejichž nabídce najdeme bezpečnostní produkty a řešení, zvýšil ze 20 % na 45 %. Stinnou stránkou věci je, že při takovém rozšíření nedosahuje většina těchto resellerů příliš velkých obratů.

CompuBase: V regionu EMEA výrazně roste podíl resellerů prodávajících bezpečnostní řešeníVýzkumná agentura CompuBase poukázala na výrazný nárůst podílu resellerů z regionu EMEA, kteří prodávají bezpečnostní produkty. V databázi agentury se nachází téměř 62 tisíc resellerů z celého regionu, přičemž bezpečností produkty prodává již 45 % z nich. Ještě v roce 2010 byl přitom tento podíl pouze 20%.

Celkem 87 % resellerů aktivních v oblasti bezpečnosti prodává antivirový nebo antispamový software, 45 % prodává softwarové firewally, 37 % hardwarové firewally a 29 % má v portfolio software pro správu a zabezpečení sítí.

Rozšíření (nebo „demokratizace“, jak uvádí CompuBase) prodeje bezpečnostních produktů s sebou přináší jeden nepříjemný důsledek – reselleři na bezpečnosti příliš nevydělají. Pouze 4 % oslovených resellerů dosahuje v oblasti bezpečnosti ročního obratu přes 75 tisíc eur, zatímco 59 % z nich ročně neutrží ani 2 tisíce. Průměrný obrat se pohybuje okolo 38 tisíc eur.

V České republice CompuSale sleduje 684 resellerů, z nichž bezpečnostní produkty prodává 364, tedy 53 %. Zajímavé je, že zatímco v řadě zemí se podíl mezi lety 2010 a 2016 výrazně zvýšil (napřílkad v Dánsku dokonce o 140 %), v České republice podle CompuSale naopak poklesl o 8 %.

Obr. – Podíly resellerů na vybraných trzích regionu EMEA

CompuBase, tabulka resellerů

Zdroj: CompuBase

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře