Cisco v nové studii mapuje bezpečnostní úskalí vzdálené práce

Globální studie společnosti Cisco s názvem Future of Secure Remote Work Report identifikuje problémy spojené s hromadným přesunem zaměstnanců na home office.

Cisco v nové studii mapuje bezpečnostní úskalí vzdálené práceSpolečnost Cisco zveřejnila globální studii Future of Secure Remote Work Report, jež mapuje aktuální trendy a bezpečnostní problémy, kterým čelí podniky v souvislosti se zaměstnanci pracujícími na dálku vlivem pandemie.

Nepřekvapí, že většina podniků byla na novou situaci připravena pouze částečně – pokud vůbec – avšak zároveň došlo k urychlenému zavedení technologií, které umožňují pracovat bezpečně odkudkoli na jakémkoli zařízení.

Celkem 85 % respondentů studie považuje kybernetickou bezpečnost za extrémně důležitou, přičemž za hlavní bezpečnostní problém v souvislosti s home office označilo 62 % respondentů zajištění bezpečného přístupu.

Každý druhý respondent totiž tvrdí, že koncové body včetně služebních notebooků (56 %) a osobních zařízení (54 %) je při práci na dálku složité zabezpečit. Dvě třetiny respondentů pak tvrdí, že pandemie bude mít za následek zvýšení investic do bezpečnosti.

Celou stostránkovou studii (v angličtině) včetně bližšího pohledu na jednotlivé regiony si můžete přečíst na stránkách výrobce.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: maryviolet / stock.adobe.com

Komentáře