Check Point: Vzdělávací organizace po celém světě čelí masivní vlně kyberútoků

Vzdělávací sektor podle analytiků zaznamenal v červenci 2021 nárůst kybernetických útoků o 29 % ve srovnání s první polovinou roku 2021, přičemž jedna organizace čelila v průměru 1 739 útokům týdně.

Check Point: Vzdělávací organizace po celém světě čelí masivní vlně kyberútokůCheck Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies, upozorňuje na rostoucí hrozbu kyberútoků na vzdělávací a výzkumné organizace.

Během července čelil vzdělávací sektor největšímu množství útoků ze všech průmyslových odvětví. Na jednu vzdělávací společnost podle analýzy mířilo v průměru 1 739 kyberútoků týdně, což je 29% nárůst oproti první polovině roku 2021.

Podle výzkumného týmu Check Point Research byl vzdělávací sektor ve více než polovině analyzovaných zemí nejčastěji napadaným sektorem a v 94 % zemí je vzdělávání mezi třemi nejčastěji napadanými sektory.

Vzdělávací sektor čelí dlouhodobě výrazně většímu počtu útoků než jiná odvětví. Školy, univerzity a výzkumná centra jsou pro kyberzločince atraktivním cílem, protože z hlediska bezpečnosti většinou nemají dostatek prostředků,“ říká Daniel Šafář, country manager CZR regionu v Check Pointu.

S návratem žáků do škol můžeme očekávat novou vlnu hrozeb, na kterou nejsou mnozí připraveni. Organizace ve vzdělávacím sektoru musí být proaktivní a používat preventivní bezpečnostní technologie, které zastaví kyberútoky a hrozby, jako je například ransomware,“ upozorňuje.

Graf 1 – Srovnání průměrného týdenního počtu útoků na vzdělávací a jiné organizace

Srovnání průměrného týdenního počtu útoků na vzdělávací a jiné organizace

Zdroj: Check Point Research

Graf 2 – Týdenní počet útoků na vzdělávací a výzkumné organizace (srovnání července 2021 s první polovinou roku 2021)

Týdenní počet útoků na vzdělávací a výzkumné organizace (srovnání července 2021 s první polovinou roku 2021)

Zdroj: Check Point Research
Úvodní foto: James Thew @Fotolia.com

Komentáře