Check Point: Téměř každá organizace na světě čelila v uplynulém roce mobilnímu útoku

Až 97 % organizací podle výzkumu čelilo v roce 2020 mobilním hrozbám a útokům, téměř polovina organizací pak byla zasažena škodlivými mobilními aplikacemi.

Check Point: Téměř každá organizace na světě čelila v uplynulém roce mobilnímu útokuSpolečnost Check Point Software Technologies zveřejnila zprávu 2021 Mobile Security Report, ve které upozorňuje na nejnovější hrozby pro podniková mobilní zařízení a ukazuje trendy v oblasti mobilního malwaru, zranitelnosti mobilních zařízení a národních kybernetických útoků.

Z reportu vyplynulo, že pandemie covidu-19 přinesla i masivní nárůst práce z domova, na což hackeři reagovali novou vlnou mobilních hrozeb a útoků. Celkem 97 % organizací podle Check Pointu čelilo v uplynulém roce mobilním hrozbám.

Většina útoků se podle analytiků snažila krást přihlašovací údaje nebo přimět uživatele k instalaci škodlivého obsahu pomocí infikovaných webových stránek a odkazů.

Celkem 46 % organizací pak zaznamenalo alespoň jedem případ zaměstnance, který si stáhl škodlivou mobilní aplikaci ohrožující síť a data společnosti.

Vzestup mobilního malwaru

Check Point upozorňuje, že v roce 2020 došlo k 15% nárůstu útoků bankovních trojanů, kdy hrozilo riziko krádeže přihlašovacích údajů k mobilnímu bankovnictví. Útočníci šířili mobilní malware, včetně mobilních trojanů pro vzdálený přístup (MRAT), bankovních trojanů a prémiových dialerů.

V roce 2020 jsme viděli další růst mobilního kyberzločinu. Téměř každá organizace na světě čelila v uplynulém roce nějakému mobilnímu útoku,“ říká Petr Kadrmas z oddělení Security Engineering Eastern Europe společnosti Check Point.

Podle něj je nutné se připravit na ještě komplexnější hrozby; hackeři totiž pokračují ve vývoji svých technik a snaží se zneužít rostoucí závislost uživatelů na mobilních zařízeních.

Organizace musí používat mobilní bezpečnostní řešení, která zastaví současné i budoucí pokročilé kybernetické útoky, uživatelé by měli být opatrní a minimalizovat rizika například tím, že budou používat pouze aplikace z oficiálních obchodů,“ uzavírá Kadrmas.

Zdroj: Check Point
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře