Check Point: Pokusy o zneužití zranitelností v Microsoft Exchange Server dál rostou

Check Point zaznamenal tisíce pokusů o zneužití zranitelností v Microsoft Exchange Server, od 11. 3. se počet útoků zvýšil desetinásobně. Nejvíce napadenou zemí je aktuálně USA.

Check Point: Pokusy o zneužití zranitelností v Microsoft Exchange Server dál rostouCheck Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies, zaktualizoval svoje data o kybernetických útocích, které se snaží zneužít zranitelnosti Microsoft Exchange Server ke krádežím dat a vzdálenému spuštění kódu.

Check Point aktuálně detekuje tisíce útoků, od 11. 3. 2021 k včerejšímu dni se podle analytiků počet pokusů o zneužití zvýšit desetinásobně.

Útoky zasáhly především USA (17 % všech pokusů o zneužití zranitelností), následují Německo (6 %), Spojené království (5 %), Nizozemsko (5 %) a Rusko (4 %). Nárůst útoků dle Check Pointu pokračuje i v České republice.

Analytici odhalili, že 23 % útoků směřovalo na vládní organizace a vojenský sektor. 15 % útoků cílilo na výrobní sektor a zasažena byla i další odvětví, například bankovnictví a finanční služby (14 % útoků), softwarové organizace (7 %) a zdravotnictví (6 %).

Check Point v tomto kontextu upozorňuje, že pro ochranu před budoucími útoky je nutné co nejrychleji aktualizovat všechny servery Microsoft Exchange a nainstalovat nejnovější patche. Tato aktualizace totiž není automatická a je třeba ji provést manuálně.

Zdroj: Check Point

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře