České firmy si pořizují zálohovací řešení až po prvním průšvihu (Acronis)

Průzkum společnosti Acronis ukázal, že pro 84 % dotázaných organizací byla důvodem nákupu specializovaného zálohovacího řešení zkušenost se ztrátou dat. Celkem 91 % respondentů preferuje zálohování on-premise, ale 50 % by uvažovalo o cloudu, pokud by to bylo za stejnou cenu.

České firmy si pořizují zálohovací řešení až po prvním průšvihu (Acronis)Společnost Acronis představila výsledky svého lokálního průzkumu, který provedla v lednu a únoru 2016 mezi českými prodejními partnery. Z průzkumu vyplývá, že v souvislosti se ztrátou důležitých podnikových dat se české společnosti a organizace nejvíce obávají selhání své techniky.

Tuto obavu ze selhání či poškození svých PC, tabletů a chytrých telefonů uvedlo 77 % oslovených firem a organizací, zatímco dalších možných důvodů se obávají podstatně méně. Z krádeže či ztráty zařízení má strach 48 % respondentů, z neúmyslného smazání dat 44 % a z napadení malwarem 28 %.

Až po první špatné zkušenosti a raději „doma” 

Pokud si oslovené organizace pořídily nějaké specializované zálohovací řešení, byla zdaleka nejčastějším důvodem již prožitá zkušenost se ztrátou dat (84 %). Až velmi daleko za ní skončily důvody jako vyhovění předpisům (8 %), zdlouhavé manuální zálohování (5 %) nebo nedostatek úložných kapacit (3 %).

České organizace se ukázaly být konzervativními v tom, zda mít data „doma“, nebo v cloudu. Lokální řešení v současné době preferuje 91 % respondentů, zatímco jen 6 % upřednostňuje cloudové úložiště. Zbylá 3 % preferovala obě možnosti stejně. Průzkum však ukázal, že za předpokladu srovnatelné ceny by více než 50 % respondentů zvažovalo přechod na cloudové zálohování.

Když jsme se vloni globálně dotazovali běžných uživatelů na cenu dat uložených na svém PC, uváděli v průměru částku 1 000 dolarů,” uvedl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu.

V případě podnikových dat lze odhadovat ceny řádově vyšší a v jejich světle jsou současné náklady na cloudové zálohování PC či mobilního zařízení skutečným zlomkem. V letošním roce proto očekáváme ze strany českých firem zvýšenou poptávku právě po cloudovém zálohování.”

Zdroj: Acronis
Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com

Komentáře