Česká asociace esportu: Fanoušci esportu nějčastěji vybírají železo podle recenzí

Čeští hráči počítačových her mezi značkami mobilních telefonů preferují Apple a Huawei, herní modely nejčastěji nakupují na CZC.cz či Alza.cz. Dva respondenti z pěti se alespoň jednou nechali ovlivnit influencerem.

Česká asociace esportu: Fanoušci esportu nějčastěji vybírají železo podle recenzíČeská asociace esportu provedla průzkum mezi hráči počítačových her a fanoušky esportu, z něhož vyplynulo, že téměř 79 % českých hráčů PC her fandí značkám, které elektronické sporty aktivně podporují.

Respondenti podle průzkumu pro své hraní nejčastěji volí tradiční stolní počítač (téměř 85 % dotázaných), dále pak mobilní telefon (přes 80 %) a na konzolích občas tráví svůj volný čas více než 60 % dotázaných.

Čeští hráči dále uvedli, že jako nejdůležitější komponenty svých herních počítačů označují grafickou kartu a procesor a mezi jejich nejoblíbenější značky mobilních telefonů patří Apple (23,5 %), Huawei (20,5 %), Xiaomi (18,8 %) a Samsung (15,7 %).

Průzkum rovněž odhalil, že nejčastěji nakupují v e-shopech CZC.cz (73,4 %) a Alza.cz (72,8 %), přičemž hlavním kritériem pro výběr herních modelů jsou recenze. Více než 40 % dotázaných ale přiznalo, že už se někdy rozhodlo pro nákup produktu, který doporučil influencer.

Jednoznačně herní vybavení, ale které?

Česká asociace esportu uvádí, že výhradně modely preferují téměř tři čtvrtiny hráčů. Podle průzkumu pak považují za nejdůležitější herní vybavení grafickou kartu (43,5 %) a procesor (36,7 %). Pouze 9,3 % se přiklonilo k základní desce.

Co se týká parametrů, průzkum odhalil, že nejdůležitějším parametrem pro ideální nastavení je maximální počet snímků za sekundu (FPS), které vnímá jako nejdůležitější 61,6 % hráčů.

Zdroj: Česká asociace esportu

Úvodní foto: © daliu - Fotolia.com

Komentáře