Censuswide: Jen 45 % evropských zaměstnanců má v práci bezdrátový internet

Ačkoliv má špatná konektivita ve firmách podle respondentů negativní vliv na práci, většina evropských firem svým zaměstnancům neposkytuje bezdrátový přístup k internetu. Může za to zastaralá infrastruktura, ale i touha firem po kontrole nad pracovní silou.

Censuswide: Jen 45 % evropských zaměstnanců má v práci bezdrátový internetVíce než 50 % podniků v České republice, Německu, Švédsku, Nizozemsku a Spojeném království zaměstnancům v kanceláři neposkytuje bezdrátové připojení. Takové jsou výsledky průzkumu, který pro společnost ZyXel provedla společnost Censuswide.

Pouze 45 % respondentů z řad zaměstnanců uvedlo, že má v kanceláři k dispozici bezdrátové připojení. Jeden z deseti pak konstatoval, že mu špatná konektivita zabránila uzavřít některé prodejní transakce. Kromě toho 15 % pracovníků uvedlo, že má špatná konektivita vliv na jejich schopnost dosahovat prodejních cílů, a 25 % souhlasilo s tvrzením, že jim brání v plnění termínů.

Může za to rozpočet, IT oddělení, ale i vláda

Když byli zaměstnanci otázáni, kdo je podle nich odpovědný za špatné připojení v práci, ukázal výzkum následující výsledky. Třetina Němců a pětina Nizozemců dává vinu IT oddělení a podobné procento viní IT vybavení a síť. Švédové více viní svou vládu, neboť 28 % z nich uvádí, že se nedostatečně investuje do infrastruktury. Z Němců pak 15 % uvádí, že si jejich společnost rychlejší připojení nemůže dovolit.

Hlavní příčiny lze podle ZyXelu shrnout tak, že společnosti zaprvé mají zastaralé sítě a nechtějí investovat do jejich přestavby, a zadruhé je znepokojuje „přílišná svoboda“ jejich zaměstnanců (BYOD, práce na dálku) a chtějí je mít alespoň částečně pod kontrolou..

Průzkum však zjistil i pozitivní informace. Téměř 40 % respondentů například uvedlo, že mají možnost pracovat z domova, a 25 % z nich používá cloudová řešení jako Salesforce, Dropbox nebo Google Drive.

Graf – Kdo může za nedostatečnou bezdrátovou konektivitu v zaměstnání

Zdroj: ZyXel


Průzkum proběhl mezi 2 500 kancelářskými pracovníky v České republice, Německu, Švédsku a Spojeném království.

Zdroj: ZyXel
Úvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře