Canalys: Třetí kvartál přinesl 9% růst globálního trhu bezpečnostních řešení

Analytici uvádějí, že ransomware a phishing nutí podniky investovat do ochrany svých dat a operací. V roce 2018 se očekává rostoucí využívání umělé inteligence při provádění kybernetických útoků a růst trhu má proto pokračovat.

Canalys: Třetí kvartál přinesl 9% růst globálního trhu bezpečnostních řešeníGlobální trh řešení pro IT bezpečnost vykázal ve třetím kvartálu 2017 meziroční nárůst o 9 % na 8 miliard dolarů. Údaje přinesla analytická společnost Canalys, podle níž je tento výsledek v souladu s očekáváními.

Za růstem trhu podle analytiků stojí pokračující masivní ransomwarové útoky a pokročilé phishingové metody, které nutí podniky investovat do ochrany svých dat a operací. Nejrychleji rostl segment zabezpečení obsahu, konkrétně o 13 %.

Růst trhu se podle Canalys nezastaví ani v roce 2018, kdy se očekává výraznější využívání umělé inteligence při přípravě a provádění útoků. To má podle analytiků zvýšit poptávku po ucelených řešeních a zvýhodnit výrobce, kteří disponují širokou nabídkou.

Pokud jde o letošní třetí kvartál, jedničkou segmentu bezpečnostních řešení byla společnost Cisco s 9% tržním podílem. Na dalších místech se umístily společnosti SymantecCheck Point, IBM a McAfee. Symantec si polepšil o silných 22 %, ostatní lídři rostli mírnějším tempem.

Graf – Meziroční vývoj tržních podílů největších výrobců

Canalys IT bezpečnost 3Q17

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře