Canalys: Segment 3D tiskáren v příštích letech pokvete

Prognóza předpovídá do roku 2018 více než šestinásobný růst trhu.

Canalys: Segment 3D tiskáren v příštích letech pokvetePokud se splní nová prognóza společnosti Canalys ohledně trhu 3D tiskáren, čeká tento segment velmi příjemná budoucnost.

Tržby za zařízení, spotřební materiál a související služby dosáhly v loňském roce celosvětově 2,5 miliardy dolarů, přičemž letos Canalys očekává růst na 3,8 miliardy a do roku 2018 dokonce na 16,2 miliardy. To odpovídá složené roční míře růstu 45,7 % mezi lety 2013 a 2018.

Jde o trh s obrovským potenciálem pro růst, neboť začaly padat hlavní bariéry, které tomu dosud bránily,“ uvedl senior analytik společnosti Tim Shepherd.

Pokrok v technologiích přináší rychlejší tiskárny a větší možnosti v kombinaci barev, materiálů a konečné úpravy. Zároveň klesají ceny, a technologie se tak stává dostupnější pro širší spektrum využití, a to jak pro firmy, tak pro koncové zákazníky. Jedinými omezeními budou dostupnost CAD nástrojů a tiskáren, přičemž obě velmi rychle porostou .“

Canalys očekává nárůst tiskových služeb na objednávku, přičemž technologie k tomu potřebné již mají být zcela dostupné. Firma očekává vznik tiskových studií v odpovědi na poptávku po těchto službách.

Hodnota samotného trhu s tiskárnami vyrostla v loňském roce o 109 % na 711 milionů dolarů a letos Canalys očekává 79% růst na 1,3 miliardy. Do roku 2018 se má hodnota vyšplhat až na 5,4 miliardy dolarů, a to díky rostoucímu objemu prodávaných komerčních i spotřebitelných zařízení.

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: 3Dfactories, Aroja

Komentáře