Canalys: Prodej headsetů pro VR poprvé překonal hranici milionu kusů za kvartál

Silný růst v segmentu souprav pro virtuální realitu pokračuje a v příštím roce jej podle analytiků ještě posílí nástup tradičních výrobců PC a jejich zařízení podporujících platformu Windows Mixed Reality.

Canalys: Prodej headsetů pro VR poprvé překonal hranici milionu kusů za kvartálPodle údajů společnosti Canalys oslavil globální trh headsetů pro virtuální realitu překonání výrazného milníku. Ve třetím kvartálu 2017 se celosvětově prodal více než milion těchto zařízení a podle analytiků nic nenasvědčuje tomu, že by mělo tempo růstu trhu zpomalit.

V roce 2018 se podle Canalys navíc naplno projeví vstup nových hráčů na trh, konkrétně tradičních výrobců PC, kteří naskončí na platformu Windows Mixed Reality. Těžké váhy v podobě HP, Dellu, Lenova, Asusu nebo Aceru mají trhu dodat další důvod k růstu.

Prozatím však trhu dominují průkopníci v podobě společností Sony, Oculus a HTC, kteří ve třetím kvartálu prodali 490 tisíc, 210 tisíc, respektive 190 tisíc svých modelů. Tato trojice společně držela bezmála 86 % celého trhu.

Canalys si všímá také cenového souboje a ustalování pořizovacích nákladů headsetů okolo 399 dolarů, což je cena nejúspěšnějšího modelu Sony PlayStation VR. Dočasné snížení ceny modelu Oculus Rift na tuto hladinu přispělo ke zvýšení jeho prodeje.

Graf – Přehled globálního trhu headsetů pro VR, 3Q17

Canalys VR 3Q17

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: © michaelheim - Fotolia.com

Komentáře