Canalys: Partneři v roce 2017 dosáhli 74% podílu na globálním prodeji IT infrastruktury

V roce 2017 rostly podle analytiků všechny tři hlavní segmenty globálního trhu infrastruktury, nejrychleji pak servery, kde se příjmy výrobců meziročně zvýšily přes 12 %.

Canalys: Partneři v roce 2017 dosáhli 74% podílu na globálním prodeji IT infrastrukturySpolečnost Canalys uvádí, že globální trh IT infrastruktury zahrnující servery úložiště a síťová řešení vykázal v roce 2017 meziroční nárůst o 7 % na 142 miliard dolarů. O bezmála tři čtvrtiny (74 %) všech prodaných řešení se postaraly partnerské sítě výrobců.

Analytici uvádí, že v loňském roce rostly všechny tři oblasti trhu, nejsilněji pak servery. Podepsalo se na tom několik pozitivních faktorů včetně nových procesorových řad od Intelu a AMD, poptávky po silnějších modelech a budování cloudových datacenter.

V oblasti úložišť Canalys poukazuje na rostoucí poptávku po flashových a softwarově definovaných řešeních, která se postarala o návrat tohoto segmentu k růstu. V oblasti sítí pak analytici zaznamenali zvýšený zájem o řešení podporující druhou vlnu standardu 802.11ac.

Canalys dodává, že navzdory silnému podílu partnerských sítí v loňském roce rostl rychleji přímý prodej, a to především díky fenoménu čínských a tchajwanských ODM výrobců, kteří prodávají velké objemy serverů přímo majitelům obřích datacenter.

Pokud jde o výrobce, hegemony trhu zůstávají společnosti Cisco, Dell EMC a HPE, které v roce 2017 společně držely zhruba 50% podíl. Cisco dominuje oblasti sítí, zatímco Dell EMC a HPE svádí souboj především o zbylé dva hlavní segmenty.

Infografika – Růst a obrat hlavních segmentů trhu

Canalys infrastruktura 2017

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře