Canalys: Globální trh chytrých hodinek roste a vděčí za to Applu

V posledním kvartálu roku 2016 se podle analytiků společnosti Canalys celosvětově prodalo 9 milionů chytrých hodinek. Jen samotný Apple prodal 6 milionů hodinek Apple Watch první a druhé generace a zůstává nezpochybnitelným králem tohoto trhu.

Canalys: Globální trh chytrých hodinek roste a vděčí za to AppluGlobální trh chytrých hodinek vykázal podle společnosti Canalys ve čtvrtém kvartálu 2016 mezi zatím nejlepší výsledek od vzniku tohoto segmentu. Celkem se během tohoto období prodalo 9 milionů chytrých hodinek, z čehož 6 milionů tvořil model Apple Watch.

Apple je podle Canalys králem trhu chytrých hodinek i z hlediska tržeb. Analytici odhadují, že celkové příjmy za prodané Apple Watch tvořily 2,6 miliardy dolarů, přičemž zbytek výrobců dohromady utržil jen čtvrtinu této částky.

Canalys uvádí, že Apple uspěl díky uvedení nové generace svých hodinek  i díky tomu, že snížil ceny první generace a nechal ji v prodeji. Za celý rok 2016 Apple podle analytiků prodal 11,9 milionu svých hodinek, což je bezmála polovina celkového počtu prodaných zařízení.

Otázkou podle Canalys zůstává, zda si Apple udrží svou dominantní pozici i v roce 2017. Konkurenční Samsung se bude snažit uspět s novou generací modelu Gear a o tržní podíl budou bojovat i ostatní výrobci, kteří dosud čekali na uvedení systému Android Wear 2.0.

V segmentu základních náramků (chytré hodinky se od nich odlišujíc schopností spouštět aplikace třetích stran) se podle Canalys výrazně dařilo společnosti Xiaomi, která během čtvrtého kvartálu prodala 5,5 milionů zařízení Mi Band.

Graf – Poměr sil na trhu chytrých hodinek v roce 2016

Canalys: Chytré hodinky v roce 2016

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: Apple

Komentáře