APEK: České e-commerce se stále daří, letos přesáhne 11% podíl na maloobchodu

APEK ve své zprávě konstatuje, že v loňském roce přesáhly obraty e-shopů v České republice hranici 115 miliard korun. Zároveň dodává, že pro letošek předpokládá meziroční růst o více než 15 %.

APEK: České e-commerce se stále daří, letos přesáhne 11% podíl na maloobchoduVýzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) odhalil, že Češi nakupují na internetu stále častěji. Náš trh podle APEK dosáhne v roce 2018 meziročního růstu obratu o více než 15 %, čímž přesáhne 11 % podílu na celém maloobchodu v ČR.

V loňském roce přesáhly obraty e-shopů 115 miliard korun. Letos předpokládáme meziroční růst o více než 15 %. Celkem by se tak prostřednictvím internetu mělo prodat zboží za nejméně 133 miliard korun,“ uvedl výkonný ředitel APEKu Jan Vetyška.

APEK dále podotýká, že trendem posledních let je rozostřování hranic mezi způsobem nákupů. „E-shopy stále častěji otevírají kamenné výdejny a prodejny, významní hráči z oblasti tradičního retailu naopak zřizují prodej po internetu,“ vysvětluje Vetyška.

Asociace v neposlední řadě upozorňuje na vánoční sezonu, která podle ní bude vrcholit v týdnu od 10. 12. Důležitým milníkem pro oblast e-commerce bude ale i původem americký nákupní „svátek“ Black Friday, jenž letos připadne na 23. 11.

Zdroj: APEK

Úvodní foto: (c) Jakub Jirsák - Fotolia.com

Komentáře