APEK: Češi by si přáli dopravu zdarma při nákupu nad 1 000 Kč

Přestože popularita osobních odběrů výrazně roste, kupující si i nadále nečastěji nechávají doručovat zboží domů. Trendem do budoucna bude stále přesnější dodání objednávky.

APEK: Češi by si přáli dopravu zdarma při nákupu nad 1 000 KčStovka za běžné dodání zboží domů, doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč. Taková jsou očekávání českých zákazníků vyplývající z nově vydané Studie dopravních služeb, kterou připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Průzkum APEKu odhalil, že i přes významný nárůst osobních odběrů kupující i nadále nejčastěji využívají doručení zboží domů. Uvedlo to 66 % z více než tisíce respondentů. Ti jsou současně ochotní za standardní dodání zaplatit do 100 Kč.

Respondenti nejčastěji (41 %) očekávají dopravu zdarma od objednávky ve výši přesahující 1 000 Kč. Necelá čtvrtina (24 %) by ráda neplatila za dopravu při nákupu nad 500 Kč, 16 % očekává doručení zdarma bez ohledu na cenu objednaného zboží.

APEK uvádí, že oblast doručování zboží a očekávání zákazníků v posledních třech letech prodělala dynamický vývoj. Trendem pro nejbližší budoucnost bude podle asociace stále přesnější dodání objednávky, což se již z části daří ve velkých městech.  

Čas a přesné informace o doručení jsou pro nakupující stále důležitější, a také proto se v uplynulých letech výrazně projevil nárůst výdejních míst. Právě v tomto směru je stále výrazný prostor pro využití moderních technologií a zlepšení služeb ze strany dopravců,“ říká výkonný ředitel APEKu Jan Vetyška.

Graf – Očekávání dopravy zdarma

APEK - Očekávání doručení zdarma

Zdroj: APEK

Úvodní foto: ronstik @ fotolia.com

Komentáře