Alza.cz: Firemní pronájmy elektroniky se od loňska téměř zdvojnásobily

Zájem o pronájem notebooků a stolních PC podle Alzy roste v řádech stovek procent. Tradiční vlajkovou loď pronájmů, mobilní telefony, tak již tato kategorie v počtu pronajatých kusů překonala.

Alza.cz: Firemní pronájmy elektroniky se od loňska téměř zdvojnásobilySpolečnost Alza.cz informuje, že zejména ve firmách roste popularita pronájmu elektroniky namísto jejího pronájmu. Příliv firem do programu Alza NEO podle prodejce nastartoval přechod na práci z domova v souvislosti s pandemií covidu-19.

A zájem podle Alzy neustává ani letos, od začátku roku pronájem nově využívá o polovinu více zákazníků než vloni. Zájem mezi podnikateli přitom za první čtvrtletí letošního roku vzrostl téměř čtyřnásobně.

Na pronájmu elektroniky místo jejího nákupu oceňují firmy zejména zjednodušení plánování cashflow, flexibilitu při výměně zařízení a úsporu času,“ říká Jiří Kovanda, head of customer financial services, Alza.cz.

Společnosti se díky němu vyhnou jednorázovým vysokým výdajům při pořízení telefonů nebo notebooků, které zároveň nikdy nezastarají. Náš program Alza NEO nyní využívá o 80 procent více firem než v loňském roce,“ dodává.

Pronájmy notebooku táhnou

Počty pronajatých notebooků i stolních počítačů podle Alzy rostou v řádech stovek procent. Data e-shopu navíc ukazují, že poměr pronajatých notebooků vůči těm koupeným se meziročně zvýšil o 10 %.

Například prodeje notebooků Apple Mac, které patří společně s notebooky značek Lenovo a Dell mezi nejčastěji pronajímaná zařízení, se během prvního čtvrtletí zdvojnásobily a podíl jejich pronájmů narostl o 12 procentních bodů.

Alza dále poukazuje na to, že trend přechodu k pronájmu místo nákupu je patrný napříč všemi typy a velikostmi firem. Do programu Alza NEO se zapojují jak jednotliví podnikatelé, tak malé a střední společnosti.

Zdroj: Alza.cz
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře