Algotech: Třetina českých firem používá cloudové služby, zásadní je lokální podpora

Z průzkumu realizovaného pro společnost Algotech vyplývá, že zásadním požadavkem na poskytovatele cloudových služeb je dostupnost podpory v českém jazyce. Jen zhruba třetina zákazníků trvá na uložení dat v rámci ČR.

Algotech: Třetina českých firem používá cloudové služby, zásadní je lokální podporaSpolečnost Algotech zveřejnila výsledky průzkumu zaměřeného na využívání cloudových úložišť, který pro ni vypracovala agentura Atoda Telemarketing. Hlavním závěrem je, že již třetina českých firem využívá nějakou formu cloudové služby.

Cloudová řešení se naučila využívat třetina firem. Každá pátá ale stále spoléhá na vlastní úložiště. To s sebou ovšem nese riziko ztráty důležitých dat,” uvádí k průzkumu František Zeman ze společnosti Algotech.

Zásadní je podpora v češtině

Polovina respondentů preferuje českého poskytovatele cloudových služeb. Zásadní pro ně přitom není garance, že jsou data uložena na území ČR, ale dostupnost podpory v češtině, kterou považuje za zásadní dva ze tří oslovených.

Souvisí to s tím, že IT je stále velmi specializovaná oblast, kde si zákazník při řešení problému nevystačí se selským rozumem. Podpora odborníka, který hovoří stejným jazykem a svého klienta už dobře zná, je tedy velmi důležitá,” komentuje František Zeman

Stoprocentní garanci toho, že jsou data uložena v ČR, podle průzkumu vyžaduje 37 % firem. Pro dvě třetiny oslovených společností naopak nejde o zásadní otázku. Průzkum byl realizován v březnu 2019 na vzorku 523 tuzemských firem.

Zdroj: Algotech
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře