Algotech: Firmám se vyplácí investice do cloudu, řeší hlavně bezpečnost

Mezi české firmy, které se k datům chovají nejzodpovědněji, patří podle Algotechu například O2, T-Mobile či G2. Celkově však v České republice cloud používá zatím jen asi třetina společností.

Algotech: Firmám se vyplácí investice do cloudu, řeší hlavně bezpečnostSpolečnost Algotech okomentovala výsledky studie Global Market Research, podle které trh s cloudovým řešením ochrany proti ztrátě dat i nadále roste. Do konce roku 2025 by měl dosáhnout hodnoty 4,5 miliardy dolarů s průměrným ročním růstem o 25 %.

Firmy si stále více uvědomují, že data jsou nejcennějším materiálem, se kterým pracují. Zatímco v zahraničí je ochrana dat v cloudu běžnou záležitostí, v Česku trochu zaostáváme. A to i kvůli nařízením typu GDPR,” říká František Zeman, generální ředitel Algotechu.

Mezi české společnosti, které se k datům chovají nejzodpovědněji, patří podle něj například O2, T-Mobile nebo G2. Z hlediska bezpečnosti jsou celosvětově největšími hráči Mcafee či Symantec, globální cloudový trh ovládají Amazon a Microsoft.

Světový trh roste, v Česku ale pomaleji

Že se firmám investice do cloudových služeb vyplácí, ukazuje podle Algotechu i úspěch společnosti Microsoft. Hodnota jeho akcií vzrostla od začátku roku o více než 20 procent. Globálně se Microsoft na cloudovém trhu podílí 17 % a Amazon 32 %.

A zatímco světový trh raketově roste, v České republice cloud používá zatím jen asi třetina firem. Zeman to odůvodňuje tím, že český trh je obvykle v přejímání novinek ze zahraničí pomalejší.

Počet firem, které v tuzemsku využívají cloudové služby, ovšem jednoznačně roste,” dodává Zeman. I v Česku přitom působí velké globální firmy, které se na ochranu dat soustředí. Jedná se například o Symantec, Avast nebo Eset.

Zdroj: Algotech
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře