Algotech: Devět z deseti českých firem nemá vlastní IT oddělení

V polovině případů se IT věnuje interní specialista, v další čtvrtině na tuto oblast dohlíží specializovaná externí firma. V každé desáté firmě spravuje IT záležitosti sám majitel a jen 8 % českých společností má vlastní IT oddělení.

Algotech: Devět z deseti českých firem nemá vlastní IT odděleníPrůzkum agentury Atoda Telemarketing pro společnost Algotech odhalil, že polovina českých firem při řešení IT využívá vlastní specialisty, čtvrtina platí za služby externím společnostem a v každé desáté firmě se otázkám IT věnuje sám majitel.

Vlastní IT oddělení má podle průzkumu jen 8 % českých společností. V době, kdy se jen málokterá tuzemská firma obejde bez informačních technologií, jde o poměrně překvapivé zjištění.

Do cloudu ukládáme hlavně maily a dokumenty

Algotech dále uvádí, že data do cloudu ukládá asi třetina firem. Ve 28 % využívají cloudové služby pro e-maily a ukládání dokumentů. Pomocí cloudových služeb firmy řeší i kancelářský software, účetní software či přístup k různým databázím.

Oblíbená je také možnost přístupu ke vzdálenému počítači. Je to vítané řešení situace pro zaměstnance, kteří preferují práci z domova,” říká František Zeman ze společnosti Algotech.

Zdroj: Algotech

Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře