Algotech: České firmy si od cloudu slibují hlavně ochranu dat

Zálohování dat, možnost škálovat zdroje, větší mobilita či automatický update používaného softwaru. I díky tomu podle Algotechu používá cloudová řešení už třetina firem v České republice.

Algotech: České firmy si od cloudu slibují hlavně ochranu datPrůzkum společnosti Algotech naznačil, že cloudová řešení používá už třetina českých společností. Láká je možnost škálovat zdroje, větší mobilita, automatická aktualizace používaného softwaru i možnost nabízet zaměstnancům práci z domova.

Algotech však poukazuje na to, že ze které cloud nabízí, mají tuzemské firmy největší zájem o ochranu dat. Podle Petra Loužeckého, ředitele cloudových služeb v Algotechu, využívá většina klientů firmy možnost zálohovat svá data.

„Používají například různé účetní programy, které pracují s velkým množstvím velmi citlivých či důležitých údajů.  Programy běží právě na bázi cloudu, takže mají firmy jistotu, že o data nepřijdou, ani se nedostanou do nepovolaných rukou,” upřesňuje.

Dostupnost dat dává větší možnosti zaměstnavatelům

Společnost uvádí, že trendem náboru nových zaměstnanců je i nabídka home office, kdy může zaměstnanec pracovat z domova či jako digitální nomád. Benefit umožňují právě cloudové služby, díky kterým se pracovníci k důležitým materiálům dostanou odkudkoliv.

V době, kdy má každý smartphone, mohou zaměstnanci nosit své pracoviště v podstatě v kapse. Jde navíc o užitečný nástroj pro manažery – i když tráví den na schůzkách, mají dokonalý přehled o tom, co se na projektech děje,” popisuje Loužecký. 

Škálovatelnost zdrojů zvyšuje firemní efektivitu

Algotech v neposlední řadě poukazuje na to, že korporace, která zaměstnává tisíce zaměstnanců, má na IT jiné požadavky než malá začínající firma. Cloudové služby jsou tak ideální pro projekty, u kterých se objem dat i řešené problémy mění.

Pokud firma aktuálně zpracovává větší množství materiálů, nemusí investovat do infrastruktury. Ta by si vyžádala větší náklady, navíc jde o trvalé řešení dočasného problému. Cloud umožňuje rychlé navýšení kapacity, a to přesně podle současné potřeby,” uzavírá Loužecký.

Zdroj: Algotech
Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře