Acronis: Výrazně roste zájem o služby kybernetické bezpečnosti

Průzkum potvrdil rostoucí zájem o automatizaci zálohování a komplexní ochranu koncových bodů. Nejrychleji pak aktuálně roste poptávka po zajištění nulových provozních výpadků.

Acronis: Výrazně roste zájem o služby kybernetické bezpečnostiPrůzkum společnosti Acronis provedený mezi 263 poskytovateli IT služeb (MSP) z celého světa odhalil, že podle poloviny poskytovatelů MSP jsou aktuálně nejvíce poptávané služby komplexní kybernetické bezpečnosti.

I ze strany našich českých a slovenských poskytovatelů služeb dlouhodobě cítíme zájem nejen o řešení samotného zálohování dat, ale také o ochranu proti ramsomwaru a další nástroje kybernetické bezpečnosti,“ řekl Štěpán Bínek, zodpovědný za prodej cloudových řešení Acronisu v ČR a na Slovensku.

Nejrychleji rostoucí bezpečnostní službou je přitom podle průzkumu Acronisu zajištění nulových provozních výpadků (zero downtime). Dlouhodobě nejvyužívanější schopností poskytovatelů MSP je pak minimalizace ztráty dat.

Nejklíčovější je automatizace zálohování

Celkem 89 % poskytovatelů očekává, že v příštích 12 měsících budou nad rámec obvyklých anti-malwarových funkčností nabízet služby komplexní ochrany koncových bodů (endpoint protection).

Mezi nejdůležitější zálohovací funkčnosti uvedlo 25 % respondentů automatizaci zálohování, 23 % ochranu proti ransomwaru a 22 % zálohování SaaS řešení (Office 365 apod.).

Pro 92 % dotázaných je největší výzvou schopnost rychle reagovat na nejnovější bezpečnostní hrozby s cílem efektivně chránit své zákazníky a procesy.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: aloha @Fotolia.com

Komentáře