Acronis: Většina českých SMB firem zálohuje, ale jen 6 % testuje obnovu dat

Zhruba desetina českých a slovenských SMB podniků zálohuje občas, 83 % zálohuje pravidelně. Nejklíčovější je pro respondenty dostupnost dat, následuje technické zabezpečení a ochrana soukromí.

Acronis: Většina českých SMB firem zálohuje, ale jen 6 % testuje obnovu datLokální průzkum společnosti Acronis provedený mezi českými a slovenskými SMB firmami odhalil, že pravidelně zálohuje drtivá většina podniků (89 %). Ovšem jen 6 % z nich zároveň testuje obnovu dat.

Acronis uvádí, že celkem 11 % respondentů z řad českých a slovenských SMB podniků zálohuje občas, 83 % zálohuje pravidelně, další 3 % k tomu testuje, a další 3 % se navíc chrání i řešeními disaster recovery.

Z pěti hlavních prvků kybernetické ochrany je dle průzkumu pro 91 % SMB firem klíčová dostupnost dat. Pro 66 % pak technické zabezpečení, 65 % ochrana soukromí, 60 % obchodní kontinuita a 52 % věrohodnost informací.

České a slovenské firmy pochopitelně preferují rychlý přístup k datům, ale maximální dostupnost by neměla jít na úkor bezpečnosti, soukromí a věrohodnosti,“ podotýká k průzkumu Zdeněk Bínek zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém trhu.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: aloha @Fotolia.com

Komentáře