Acronis: Třetina českých a slovenských partnerů doporučuje kontinuálně zálohovat

Všichni partneři Acronisu se shodli, že by jejich zákazníci měli zálohovat minimálně každý den. Zároveň registrují stále větší zájem o přesun zálohování do modelu SaaS.

Acronis: Třetina českých a slovenských partnerů doporučuje kontinuálně zálohovatSpolečnost Acronis představila dotazování, které provedla na svém každoročním setkání se svými českými a slovenskými partnery. Všichni oslovení prodejci svým zákazníkům dnes doporučují zálohovat minimálně každý den, ale raději častěji.

Acronis uvádí, že během posledních dvou let muselo mnoho organizací posílit svou IT infrastrukturu a spoléhat se více na online procesy. Toho využívají kybernetičtí útočníci, kteří častěji napadají kritickou infrastrukturu a data, přičemž mohou způsobit mnohem větší škody než kdy dříve.

Organizace se snaží chránit před zero-day a jiným zákeřnými útoky nejen častějším zálohováním, ale také sofistikovanější kybernetickou ochranou, která integruje antimalware, ochranu koncových zařízení, skenování zranitelností a ochranu elektronické pošty.

Z průzkumu vyplynulo, že 27 % prodejců doporučuje kontinuální zálohování, 5 % každou hodinu a 68 % každý den. Méně časté zálohování nedoporučuje žádný partner. Celkem 65 % partnerů uvedlo, že nejvíce jejich zákazníci přesouvají do SaaS služeb právě zálohování.

Investice do kybernetické bezpečnosti podle Acronisu obecně rostou – za posledních 12 měsíců vzrostly podle 77 % partnerů, podle dalších 9 % partnerů dokonce výrazně. Podle 14 % zůstaly stejné.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com

Komentáře