Acronis: Nejrizikovějším chováním při sdílení pracovních souborů je používání USB pamětí

Organizace považují za rizikové i využívání veřejných sítí Wi-Fi, přístup z vlastního zařízení zaměstnance nebo ukládání do veřejných úložišť. Hlavními požadavky na řešení pro sdílení firemních dokumentů jsou zabezpečení a mobilní přístup.

Acronis: Nejrizikovějším chováním při sdílení pracovních souborů je používání USB pamětíPodle lokálního průzkumu společnosti Acronis provedeného mezi účastníky konference Acronis Roadshow v Praze a Ostravě považuje nejvíce organizací (42 %) za nejrizikovější způsob sdílení dokumentů jejich ukládání a sdílení na USB paměti.

K dalším aktivitám, které podle Acronisu ohrožují firemní data, se řadí i využívání veřejných sítí Wi-Fi (30 %), přístup ze zařízení BYOD (17 %) či ukládání do veřejných úložišť typu Dropbox (11 %).

Z průzkumu dále vyplynulo, že z firemních dat je mezi útočníky největší zájem o hesla (74 % respondentů), finanční data (32 %), e-maily (30 %) a personální údaje (28 %).

K hlavním požadavkům na řešení sdílení firemních dokumentů pak podle dotázaných patří zabezpečení (78 %), přístup odkudkoliv (70 %) a jasné verzování dokumentů (31 %).

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: © KarSol - Fotolia.com

Komentáře