Acronis: Dvě třetiny domácností mají zkušenost se ztrátou osobních dat

Více než tři pětiny respondentů uvedly, že zálohují na lokální či externí disky. Pouze 7,3 % respondentů tvrdí, že nezálohuje vůbec. Nejcennější jsou pro uživatele osobní informace, dokumenty a audiovizuální záznamy.

Acronis: Dvě třetiny domácností mají zkušenost se ztrátou osobních datGlobální průzkum společnosti Acronis zaměřený na osobní zálohování dat odhalil, že v 65 % domácností někdo z jejich členů přišel o svá osobní data. Pozitivní zprávou však je, že počet uživatelů, kteří nezálohují vůbec, se nadále snižuje.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že roste počet zařízení na jednu domácnost – na každého uživatele tak připadá více přístupových bodů. S nárůstem závislosti na datech se dle Acronisu také zvyšuje hodnota, kterou datům spotřebitelé přikládají.

Tři pětiny lidí zálohují na lokální či externí disky

Celkem 65,1 % respondentů uvedlo, že oni či někdo z rodiny má zkušenost se ztrátou osobních dat či zařízení (počítačů, mobilních telefonů apod.). Sedm z deseti domácností navíc využívá tři a více zařízení s připojením na internet.

Acronis uvádí, že pouze 7,3 % respondentů nezálohuje svá osobní data vůbec. Více než tři pětiny (62,7 %) odpovídajících uvedlo, že na zálohování využívá lokální či externí disky.

Z průzkumu také vyplynulo, že nejcennější jsou pro uživatele osobní informace a dokumenty (45,8 %), následované kategorií fotografie, videa a hudba (38,1 %), a pracovními dokumenty (9,5 %).

Zároveň podle Acronisu prudce stoupla celková hodnota, za kolik by uživatelé byly ochotni zaplatit za obnovu svých dat – ochota vzrostla ve všech cenových intervalech, a například více než 1 000 dolarů by bylo ochotno zaplatit již 6,2 % uživatelů.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: (c) Gorodenkoff - Fotolia.com

Komentáře