Acronis: „Bezpečnost jako služba“ dramaticky poroste na úkor přeprodeje softwaru

MSP očekávají, že v následujících dvou letech výrazně poroste jejich obrat v segmentu řízených služeb IT bezpečnosti, naopak počítají s pětinovým propadem obratu z přeprodeje softwaru.

Acronis: „Bezpečnost jako služba“ dramaticky poroste na úkor přeprodeje softwaruSpolečnost Acronis uvádí, že podle průzkumu mezi poskytovateli řízených služeb (MSP) dochází v oblasti kybernetické bezpečnosti k dramatickému přesunu poptávky zákazníků od tradičního nákupu softwaru a hardwaru k předplatnému řízených služeb.

Průzkum dále odhalil, že od začátku roku 2020 zaznamenali MSP poskytovatelé největší zájem zákazníků o podporu vzdálených pracovníků, služby kybernetické bezpečnosti, podporu digitální transformace a migraci do cloudu.

Také v České republice registrujeme rychle rostoucí zájem našich partnerů o poskytování řízených služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ řekl Štěpán Bínek, zodpovědný za prodej cloudových řešení Acronis ve společnosti Zebra systems.

Jedná se o poměrně velký posun – zatímco ještě před třemi lety se většina IT prodejců dívala na cloud jako na raritu, dnes naši partneři nemluví takřka o ničem jiném,“ upřesňuje aktuální situaci v ČR.

Přeprodeji softwaru a hardwaru odzvonilo

Respondenti rovněž očekávají, že v příštích dvou letech vzroste jejich obrat v segmentu řízených služeb IT bezpečnosti v průměru o 89 %, cloudových řízených služeb o 51 %, přičemž poklesne obrat z přeprodeje softwaru o 20 % a hardwaru o 63 %.

MSP podle průzkumu plánují v tomto roce posílit svou nabídku o služby ochrany proti zero-day hrozbám (18 % respondentů), zabezpečení koncových stanic nad rámec antiviru (17 %) a detekci malwaru na bázi AI (14 %).

V oblasti zálohování chtějí MSP vylepšit své nabídky o anti-ransomwarovou ochranu (24 %), obnovu do odlišných prostředí (15 %), a rychlé RTO a RPO platformy (13 %).

Z průzkumu v neposlední řadě vyplynulo, že k nejdůležitějším zálohovacím funkcím podle MSP patří v současné době automatizace, ochrana proti ransomwaru a zálohování SaaS řešení (typicky Office 365).

Zdroj: Acronis
Úvodní foto: © duncanandison - Fotolia.com

Komentáře