Acronis: 46 % českých podnikových uživatelů se setkalo s ransomwarem

Lokální průzkum Acronisu odhalil, že třetina českých podniků kvůli ransomwarovým útokům minimálně částečně ztratila data. Jedné desetině pak vlivem ransomwaru zmizela data kompletně.

Acronis: 46 % českých podnikových uživatelů se setkalo s ransomwaremSpolečnost Acronis provedla lokální průzkum mezi účastníky říjnových konferencí Acronis Roadshow v Praze a Ostravě. Výsledky průzkumu odhalily, že 46 % respondentů minimálně jednou zažilo ransomwarový útok na podnikovou infrastrukturu.

S ransomwarem se vícekrát setkalo 20 % účastníků konference, ve 26 % případů jen jednou. Na vyděračský software nenarazilo 54 % respondentů. V důsledku tohoto typu útoku přišlo o data 34 % dotázaných: necelá čtvrtina částečně, jedna desetina kompletně.

Podle průzkumu je ransomware hlavní příčinou ztráty firemních dat pro 17 % respondentů. Obecně stále vede lidská chyba (63 %) a selhání hardwaru (51 %). V oblasti kybernetické ochrany je podle dotazovaných nejvíce podceňováno zálohování dat (49 %) a ochrana přenosných médií (46 %).

Acronis: Ransomware u českých podniků

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: James Thew @Fotolia.com

Komentáře