451 Research: Díky transformaci IT v podnicích poroste význam poskytovatelů služeb

Studie společnosti 451 Research uvádí, že 77 % podniků plánuje přinejmenším částečnou transformaci svého IT. Tradiční výrobci hardwaru a softwaru budou v tomto kontextu čelit výrazné konkurenci poskytovatelů služeb.

451 Research: Díky transformaci IT v podnicích poroste význam poskytovatelů služebSpolečnost 451 Research ve své nové studii uvádí, že 60 % podniků bude do dvou let provozovat většinu IT funkcí v prostředích mimo vlastní datacentra. Tato skutečnost by zřejmě měla dělat vrásky především tradičním výrobcům hardwaru a softwaru.

Jinými slovy, doba přeje novým modelům. Podle studie se totiž 65 % oslovených podniků chystá provést alespoň částečnou transformaci IT a dalších 12 % se dokonce připravuje na kompletní trasformaci. Žádné plány v tomto ohledu nemá jen 23 % respondentů.

Komunita výrobců bude muset upravit své produktové plány, marketingové programy a prodejní strategie, aby se přizpůsobila rostoucímu významu poskytovatelů služeb,“ uvedl Al Sadowski, viceprezident 451 Research.

Poskytovatelé jsou vybíraví a hledají spolehlivost

Podniky se podle 451 Research v příštích letech nebudou zdráhat opustit tradiční hardware ve prospěch řešení se snadnějším provozem. Podíl firem využívajících hyperkonvergované platformy má například během příštích 12 měsíci vyrůst ze 38 % na 57 %.

Studie dále uvádí, že samotní poskytovatelé služeb při výběru konkrétních výrobců kladou největší důraz na jejich spolehlivost. Mezi další priority pak zařadili konkrétní typy služeb poskytovaných koncovým zákazníkům a rostoucí potřebu odlišit se od konkurence.

Analytici dále upozorňují, že výrazná část poskytovatelů (39 %) preferuje úzkou spolupráci s omezeným okruhem výrobců. Z toho podle 451 Research vyplývá, že zejména v nadcházejících letech uspějí ti výrobci, kteří prokáží spolehlivost a hodnotu svých řešení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře