Aktuální číslo 2010/04

Připravili jsme pro vás listopadový tištěný speciál ChannelWorldu. Hledáte i vy svou obchodní příležitost?Aktuální číslo ChannelWorldu 2010/4Úvod do listopadového speciálu jsme věnovali Patricku McGovernovi. Majitel vydavatelství IDG a analytické společnosti IDC navštívil Prahu a podělil se s námi o zkušenosti s podnikáním v celosvětovém měřítku.

přehledu partnerských portálů výrobců ICT se dočtete, jak zefektivnit spolupráci s výrobci prostřednictvím internetu a jak posílit prodejní aktivity. Zjednodušte si cestu do partnerských a motivačních programů, jaké další formy podpory partnerské portály nabízejí?

V on-line duchu se nese i komentář Jana Mazala o prodejních příležitostech, které přináší pronájem e-shopů. Zvažte, jaké riziko při navýšení prodejů musíte nést a zde jej nelze „hodit“ na distributora. Více o možnostech prodeje na internetu naleznete v článku srovnávajícím nabídku B2C e-shopů v České republice i na Slovensku.

Jaké jsou plány po změnách ve vedení nadnárodního distributora Tech Data Distribution jsme zjišťovali v rozhovoru s Tomášem Cíglerem, generálním ředitelem společnosti, a Jaroslavem Salvou, ředitelem divize Azlan.

Na Canalys Channel Forum jsme se dozvěděli, že evropské strategie výrobců reagují na potřebu mobility a cloud. Jaké jsou vize výrobců ICT pro partnerský kanál a jaký vývoj trhu předpovídají analytici?

Studie GfK odhalila vývoj prodejů monitorů v prvním pololetí roku 2010. O které modely je na trhu zájem, a u kterých poptávka slábne? Podrobněji jsme se také seznámili s aktuální nabídkou výrobců Samsung a Benq.

Na bitevním poli IT Gladiátorů se proti sobě postavili zástupci výrobců bezpečnostního softwaru Lukáš Raška za společnost AVG a Vladimír Špička za společnost Symantec. Kdo lépe obhájí bezpečnostní řešení ve vaší nabídce?

Pro prodejce s přidanou hodnotou jsme v sekci VAR připravili argumenty, které vám pomohou uspět při dodávkách tiskových řešení do segmentu malých a středních firem. V přehledu tiskových řešení naleznete produktové novinky, služby i řešení pro vaše zákazníky. Marcel Divín blíže představil nabídku společnosti Epson a Zdeněk Bárta pro nás okomentoval vývoj trhu tiskáren v ČR.

Intelek získal výhradní distribuci síťových prvků Maipu pro Polsko, ČR a SR. Co nový výrobce nabídne tuzemským prodejcům a dodavatelům služeb v oblasti networkingu nám prozradili Radim Končítek a Barke Ibrahi.

Jak získat další speciály?

Tištěné speciály ChannelWorldu budou v roce 2011 nově zpoplatněny cenou cca  100 Kč (4 eura)/číslo. Dosud zaregistrovaní čtenáři budou speciál samozřejmě dostávat i nadále za stejných podmínek jako při registraci. Benefitem pro nově zaregistrované zůstane měsíční informační mailing a přístup k uzavřeným částem webu. Zájemci o předplatné se mohou registrovat na webu IDG.

Registracen a webu ChannelWorldu vám  zpřístupní i další služby pro prodejce, dodavatele služeb a další profesionály v prodejním kanálu ICT a CE. Jedná se například o online vyhledávač distributorů ICT a spotřební elektroniky v ČR a SR, který naleznete na adrese https://channelworld.cz/katalog.

Uzavřená sekce webu ChannelWorld je určena primárně resellerům, dodavatelům služeb a profesionálům v prodejním kanálu ICT a spotřební elektroniky. Pokud tyto podmínky nesplňujete, IDG Czech si vyhrazuje právo vaši registraci odmítnout. Děkujeme za pochopení.

Více informací o projektu ChannelWorld a  dalších médiích IDG Czech najdete na stránkách IDG.cz.Komentáře