HP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastruktury

Společnost HP představila nový partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections s cílem usnadnit a urychlit přechod organizací k technologiím cloudové infrastruktury.

HP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastruktury



HP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastrukturyProgram HP Enterprise Security Cloud Connections má partnerům pomoci posoudit jednotlivé IT procesy a zhodnotit celopodniková rizika jejich zákazníků.

Současně má zajistit jejich automatizovanou správu a splnění bezpečnostních předpisů napříč tradičními i cloudovými prostředími.

Z pohledu zákazníků má nový program HP odstranit překážku zavádění cloud computingu v podobě nedostatečného rozpoznání přehledu činností jednotlivých uživatelů.

Program má poskytovatelům cloudových řešení umožnit integraci jednotlivých cloudových aplikací a infrastruktury zákazníků prostřednictvím platformy HP Security Intelligence and Risk Management (SIRM).

Platforma následně poskytne standardizovaný formát k publikování bezpečnostních rizik a přehledu systémových událostí získaných od poskytovatelů cloudových řešení, a zpřístupní tato data zákazníkům, partnerům či poskytovatelům systémových služeb, uvádí HP.

Pro koho je určen?

Do programu se může zapojit každý partner, který poskytuje nějaké aplikace přes cloud a chce je zapojit do databáze nástroje HP, jež pak pro tento software ohlídá bezpečnostní politiku, odpověděl výrobce na dotaz ChannelWorldu.

O členství v programu tedy může zažádat každý, ale přesná kritéria výběru záleží na na HP. Další informace o možnostech přijetí do programu HP Cloud Connections lze získat prostřednictvím e-mailu cloudconnections@hp.com.

Propojení přes HP ArcSight

Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections navazuje na HP ArcSight Common Event Format, standard, který zajišťuje propojení informací z různých bezpečnostních a síťových zařízení či aplikací, uvádí HP.

Nástroj ArcSight Cloud Connectors zachycuje a předává jednotlivé systémové události cloudových aplikací platformě ArcSight, která je dále třídí, ukládá a analyzuje.

Zdroj: HP, ChannelWorld








Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře