TP-Link uvádí switch TL-SG2424P s 24 napájenými porty

Zařízení cílí na SMG segment a svým majitelů má nabídnout bezpečnostní funkce i široké možnosti správy.

TP-Link uvádí switch TL-SG2424P s 24 napájenými porty




Společnost TP-Link představuje na českém trhu nový přepínač s označením TL-SG2424P. Zařízení disponuje 24 porty s rychlostí až 1000 Mbit/s a pochlubí se také podporou standardu PoE 802.3at/af pro přenos elektrické energie po ethernetových kabelech (PoE). Přepínač dále obsahuje 4 kombinované sloty SFP pro provoz hlasových, datových a video služeb.

Kromě výkonu a bezpečnostních funkcí nabízí i možnosti řízení provozu na druhé síťové vrstvě a jejich správu. Díky své výbavě a parametrům má přepínač TL-SG2424P být vhodnou volbu především pro zákazníky z řad malých a středních firem.

Všech 24 portů přepínače TL-SG2424P podporuje standard IEEE 802.3at/af pro napájení koncových zařízení přes ethernetové kabely o celkovém příkonu až 180 W. Tímto způsobem lze napájet například bezdrátové přístupové body, bezpečnostní kamery, IP telefony a další zařízení.

TL-SG2424P nabízí širokou paletu funkcí na 2. síťové vrstvě včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x. Nechybí ani funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček, diagnostiky kabelů a IGMP snooping. Ten zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do příslušných skupin, které jej chtějí přijímat.

Přepínač dále filtruje IGMP pro každého odběratele na úrovni portů a brání tak neoprávněnému přístupu k multicastům. Funkce Storm Control pomáhá předcházet zahlcení sítě broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety.

Integrovaný provoz hlasových, datových a video služeb vyžaduje pečlivé nastavení priorit pro různé typy přenášených dat. Administrátor může přiřazením priority určitým portům a využitím standardů 802.1P nebo DSCP zajistit hladký přenos hlasu a obrazu bez výpadků.

Pro rychlé zapojení a konfiguraci mají administrátoři k dispozici webové grafické rozhraní, příkazový řádek a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkce RMON umožňuje na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivity.

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3ab,IEEE802.3z,IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x,IEEE 802.1d,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

24 portů RJ45 10/100/1000 Mbit/s
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 kombinované 100/1000 Mbit/s SFP sloty

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP kabel kategorie 5, 5e nebo vyšší
(max. 100 m)
100BASE-FX:MMF,SMF
1000BASE-X: MMF, SMF

PoE porty (RJ45)

Standard: 802.3at/af
PoE porty: 24
Výkon: 180 W

Chlazení

3 větráky

Rozměry (š x h x v)

440 x 330 x 44 mm

Napájení

100~240 V AC, 50/60 Hz

Výkon

Propustnost

48 Gbit/s

Velikost tabulky MAC adres

8K

Rychlost přeposílánípaketů

35,7 Mp/s

Jumbo Frame

10240 B

Zdroj: TP-Link








Úvodní foto: TP-Link

Komentáře