TP-Link uvádí 48portový switch TL-SG3452 pro malé a střední podniky

Novinka se vyznačuje komplexní sadou funkcí pro druhou síťovou vrstvu a širokými možnostmi správy, propustnost 104 Gbt/s a 48 portů o rychlosti 10/100/1000 Mbit/s.

TP-Link uvádí 48portový switch TL-SG3452 pro malé a střední podniky




Společnost TP-Link uvádí na trh řízený switch TP-Link TL-SG3452. Nové zařízení je vybaveno 48 porty RJ45 o rychlosti 10/100/1000 Mbit/s a 4 gigabitovými SFP sloty. Switch podle výrobce nabízí vysokou propustnost sítě, robustní zabezpečení a široké možnosti správy.

Novinka podporuje kompletní sadu funkcí na síťové vrstvě L2, a to včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x. Nechybí pokročilé funkce pro údržbu sítě včetně diagnostiky kabelů a IGMP snoopingu, který zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do příslušných skupin.

Filtrování IGMP naopak zabrání neoprávněnému přístupu k multicastům. Switch nabízí i statické směrování, což je funkce L2+, která umožňuje jednoduše rozdělit síť na segmenty a zefektivnit tak její provoz.

TL-SG3452 umožňuje integrovaný provoz hlasových, datových i video služeb a nabízí nástroje pro nastavení priorit pro různé druhy dat, např. podle IP nebo MAC adresy, TCP nebo čísla UDP portu. Díky tomu má zajistit čistý přenos hlasu a obrazu bez zadrhávání a výpadků. Komunikační aplikace poběží hladce i díky možnosti nastavení samostatné virtuální sítě pro hlasové přenosy.

Zařízení podle výrobce nabízí řadu uživatelsky přívětivých funkcí pro správu a konfiguraci, a to včetně přehledného webového grafické rozhraní nebo ovládání pomocí standardní příkazové řádky, přičemž v obou případech může být komunikace chráněna šifrováním SSL nebo SSH.

Protokol SNMP (v1/2/3) a funkce RMON umožňují na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivitu. Nabídku funkcí doplňuje podpora dvojího obrazu systému (Dual Image), jež zkracuje případný výpadek při aktualizaci softwaru switche.

Technické specifikace

Hardwarové vlastnosti

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,

IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,

IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p

Rozhraní

48 portů RJ45 10/100/1000 Mbit/s

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4 gigabitové SFP sloty

1 konzolový port RJ45

1 konzolový port mikro USB

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kabel kategorie 5, 5e nebo vyšší

(max. 100 m)

1000BASE-X: MMF, SMF

Počet větráků

Žádný

Napájení

100~240 VAC, 50/60Hz

Rozměry

440 x 220 x 44 mm

Spotřeba

max. 33,5 W (220 V / 50 Hz)

Výkon

Propustnost

104 Gbit/s

Rychlost přeposílání paketů

77,4 Mp/s

Velikost tabulky MAC adres

16 K

Jumbo Frame

9216 kB

Softwarové funkce

Řízení provozu (QoS)

nastavení priority dle 802.1p CoS/DSCP

až 8 prioritních front

plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

omezení rychlosti podle portu/typu dat

hlasová VLAN

Funkce na vrstvě L2

IGMP Snooping V1/V2/V3

802.3ad LACP (až 14 agregačních skupin s 8 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

filtrování/ochrana BPDU

TC/ochrana kořene

detekce zpětných smyček v síti

řízení toku podle standardu 802.3x

L2PT*

VLAN

Podpora až 4K souběžných VLAN (z 4K VLAN ID)

Privátní VLAN podle portu/ MAC adresy/protokolu

GARP/GVRP

Přístupové seznamy

Pro L2 až L4: filtrování paketů podle zdrojové a cílové MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu

Zabezpečení

Svázání IP adres, MAC adres, portů, VID

AAA*

802.1x a ověřování pomocí serveru Radius

DoS Defend

Dynamická inspekce ARP (DAI)

SSH v1/v2

SSL v3/TLSv1

Zabezpečení portů

Ochrana proti zahlcení broadcast/multicast/neznámými unicast pakety (Storm Control)

Jiné

Certifikáty

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

řízený 48portový switch JetStream T2600G-52TS se 4 SFP sloty

napájecí kabel

instalační příručka

CD-ROM s nástroji

sada pro montáž do racku

gumové nožky

Systémové požadavky

Microsoft Windows XP, Vista nebo Windows 7, Windows 8, MAC OS, NetWare, UNIX nebo Linux.

Fyzikální podmínky

provozní teplota: 0 ℃ - 40 ℃

skladovací teplota: -40 ℃ - 70 ℃

provozní vlhkost: 10 % - 90 % bez kondenzace

skladovací vlhkost: 5 % - 90 % bez kondenzace

Zdroj: TP-Link








Úvodní foto: TP-Link

Komentáře