TP-Link: řízený L2 přepínač JetStream TL-SG3210

Společnost TP-Link, výrobce domácích a SOHO síťových produktů, představuje na českém trhu gigabitový L2 přepínač JetStream TL-SG3210 vybavený osmi 10/100/1000Mb/s porty.

TP-Link: řízený L2 přepínač JetStream TL-SG3210




Zařízení nabízí technologii QoS, pokročilé možnosti zabezpečení a paletu funkcí na druhé síťové vrstvě. Disponuje dvěma SFP porty pro vyšší flexibilitu sítě. Přepínač je určený převážně pro malé a střední podniky.

Funkce IP-MAC-VID binding a přístupové seznamy (ACL) pomáhají zabránit zahlcení sítě broadcast pakety a zamezují útokům typu ARP a DoS. Technologie QoS pracující na 2. až 4. vrstvě přináší podle výrobce vylepšené možnosti správy datových přenosů pro rychlý a bezchybný přenos dat.

Switch lze ovládat přes webové rozhraní, příkazovou řádku, protokol SNMP a vestavěného RMON agenta.

Datový přenos potřebný pro administraci lze zabezpečit protokolem SSH nebo bezpečnostní vrstvou SSL. Podpora protokolu SNMP (verze 1/2/3) a monitorovacího agenta RMON umožňuje správci získávat nformace o aktuálním stavu zařízení. Přepínač lze rovněž nastavit tak, aby automaticky zasílal či logoval zprávy o neobvyklých událostech.

TL-SG3210 disponuje ochranou portů prostřednictvím Port security, funkcí IP-MAC-VID Binding, kontrolou zahlcení sítě nebo funkcí DHCP Snooping a umí chránit před obvyklými typy DoS útoků. Přístupové seznamy dokážou zamezit přístupu k citlivým síťovým zdrojům prostřednictvím blokování paketů podle zdrojové a cílové MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu a VLAN ID. Podporována je taktéž autentizace na bázi protokolu 802.1X, která ve spojení s Radius serverem dokáže autorizovat jednotlivé uživatele či zařízení před přístupem do sítě. Funkce Guest VLAN umožňuje klientským zařízením bez podpory protokolu 802.1X přístup ke specifickým zdrojům sítě.

Pro integraci hlasových, datových a video služeb do sítě umožní přepínač aplikovat QoS politiky pro řízení provozu. Správce může nastavit prioritu přenosu na základě různých prostředků včetně MAC a IP adresy či čísla TCP/UDP portu. V kombinaci s funkcí Voice VLAN tak budou hlasové aplikace pracovat mnohem plynuleji.

Přepínač TL-SG3210 podporuje celou řadu funkcí na druhé síťové vrstvě, včetně standardu 802.1Q pro virtuální sítě (VLAN), izolaci portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregaci linek a funkce Flow Control podle standardu 802.3x. Dále zařízení disponuje pokročilými funkcemi pro údržbu sítě, jako je detekce Loop Back, diagnostika kabelů, IGMP Snooping a IGMP Throttling & Filtering.

Řízený L2 přepínač JetStreamTM TL-SG3210 je dostupný v síti autorizovaných distributorů za doporučenou maloobchodní cenu 2 500 Kč včetně DPH.

 

Specifikace

Hardwarové specifikace

Rozhraní

8 10/100/1000Mbps RJ45 portů
(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
2 1000Mbps SFP sloty
1 konzolový port

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kategorie 3, 4, 5 (maximum 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP kabel kategorie 5, 5e, 6 nebo vyšší (maximum 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry

294 x 180 x 44 mm

Napájení

100-240 V, 50/60 Hz

    Výkon

    Propustnost

    20 Gbps

    Max. velikost MAC tabulky

    8k

    Packet Buffer

    512 KB

    Packet Forwarding Rate

    1.49 Mpps

    Jumbo Frame

    10240 Bytes

      Softwarové specifikace

      Quality of Service

      Podpora 802.1p CoS/DSCP priorita
      Podpora 4 prioritních front
      Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR
      Rate Limiting založen na Port/Flow
      Voice VLAN

      Vlastnosti L2

      IGMP Snooping V1/V2/V3
      802.3ad LACP (až 8 agregačních skupin, obsahujících 8 portů na skupinu)
      Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
      izolace portů
      BPDU filtrování/guard
      ochrana TC/Root
      detekce Loop Back
      802.3x Flow Control

      VLAN

      podpora IEEE802.1Q s 4K VLAN skupinami a 4K VIDs
      VLAN dle portu/MAC adresy/protokolu

      GARP/GVRP
      Management VLAN

      Access Control List

      L2 až L4 filtrování založené na zdrojové a cílové MAC adrese, IP adrese, TCP/UDP portech, 802.1p, DSCP, protokolu a VLAN ID; Time Range Based

      Zabezpečení

      funkce IP-MAC-VID Binding
      autentizace založená na IEEE 802.1X Port/MAC, RADIUS, Guest VLAN
      ochrana proti DoS
      dynamická inspekce ARP (DAI)
      SSH v1/v2
      SSL v2/v3/TLSv1
      Port security
      Broadcast/Multicast/Unknown-unicast storm control

      Správa

      webové GUI a příkazová řádka
      SNMP v1/v2c/v3, kompatibilní s veřejnými MIBs a privátními MIBs společnosti TP-LINK RMON
      (skupiny 1, 2, 3, 9)
      DHCP/BOOTP klient,DHCP Snooping, DHCP Option82
      monitorování CPU

      Port mirroring
      SNTP
      integrovaná funkce NDP/NTDP

      upgrade firmware: TFTP a web
      diagnóza systému: VCT
      SYSLOG a veřejné MIBS

        Ostatní

        Bezpečnost a emise

        CE, FCC

        Obsah balení

        přepínač; napájecí kabel; příručka rychlé instalace; CD se softwarem; uchycovací souprava; gumové nožky

        Nároky na prostředí

        Provozní teplota: 0 ℃ - 40 ℃

        Teplota pro uskladnění: -40 ℃ - 70 ℃

        Provozní vlhkost: 10 % - 90 %

        Vlhkost při uskladnění: 5 % - 90 %







        Komentáře