TP-Link představuje TL-SG2452, 48portový switch pro SMB

Novinka je podle výrobce určena malým a středním firmám, které ocení širokou nabídku funkcí na 2. síťové vrstvě a integrovaného provozu hlasových, datových a video služeb.

TP-Link představuje TL-SG2452, 48portový switch pro SMB




Společnost TP-Link představuje chytrý síťový switch TP-Link T1600G-52TS (TL-SG2452). Zařízení je vybaveno 48 porty RJ45 o rychlosti 10/100/1000 Mbit/s a 4 gigabitovými SFP sloty. Novinka podle výrobce představuje cenově příznivé řešení pro malé a střední firmy.

TL-SG2452 nabízí širokou paletu funkcí na 2. síťové vrstvě včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x.

Nechybí ani funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček, diagnostiky kabelů a IGMP snooping, který zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do skupin, které jej chtějí přijímat. Switch nabízí i statické směrování, jež umožňuje jednoduše rozdělit síť na segmenty a zefektivnit její provoz.

TL-SG2452 podle výrobce zvládá integrovaný provoz hlasových, datových a video služeb a nabízí nástroje pro nastavení priorit pro různé druhy dat. Administrátor může nastavit priority typů přenášených dat pomocí priority portů, standardu 802.1P nebo priority DSCP. Switch navíc umožňuje nastavit samostatnou virtuální síť výhradně pro hlasové přenosy.

Pro rychlé zapojení a konfiguraci switch nabízí přehledné webové grafické rozhraní, ovládání pomocí příkazové řádky a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkce RMON umožňuje na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivitu.

Funkce IGMP snooping brání neoprávněnému přístupu k multicastům a Storm Control chrání síť před zahlcením broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety. Paletu funkcí doplňuje podpora dvojího obrazu systému (Dual Image), jež zkracuje případný výpadek při aktualizaci softwaru.

Technické specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3ab,

IEEE802.3z,IEEE 802.3x,IEEE 802.1d,

IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1q,IEEE 802.1p

Rozhraní

48 portů RJ45 10/100/1000 Mbit/s

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4 gigabitové SFP sloty

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kat. 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kabel kat. 5, 5e nebo vyšší (max. 100 m)

1000BASE-X: MMF, SMF

Počet větráků

žádný

Napájení

100~240 VAC, 50/60Hz

Rozměry (š x h x v)

440 x 220 x 44 mm

Spotřeba

max. 32,8 W (220 V / 50 Hz)

Výkon

Propustnost

104 Gbit/s

Velikost tabulky MAC adres

16 K

Rychlost přeposílání paketů

77,4 Mp/s

Jumbo Frame

9216 kB

Softwarové funkce

Řízení provozu (QoS)

nastavení priority dle 802.1p CoS/DSCP

až 4 prioritní fronty

plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

omezení rychlosti podle portu/typu dat

Funkce na vrstvě L2 a L2+

IGMP Snooping V1/V2/V3

LAG (až 6 agregačních skupin se 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

filtrování/ochrana BPDU

TC/ochrana kořene

detekce zpětných smyček v síti

řízení toku podle standardu 802.3x

izolování portů

VLAN

802.1Q tag VLAN

Přístupové seznamy

Pro L2 až L4: filtrování paketů podle zdrojové a cílové MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu

Zabezpečení

SSH v1/v2

SSL v2/v3/TLSv1

Port Security

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

802.1x a ověřování pomocí serveru Radius*

svázání IP-MAC-port*

ARP Inspection*

Dos Defend*

* Tyto funkce budou dostupné v nejnovějším firmware

IPv6

Dual IPv4/IPv6 stack

Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping

IPv6 neighbor discovery (ND)

Path maximum transmission unit (MTU) discovery

Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6

TCPv6/UDPv6

Aplikace IPv6

DHCPv6 klient

Ping6

Tracert6

Telnet(v6)

IPv6 SNMP

IPv6 SSH

IPv6 SSL

Http/Https

IPv6 TFTP

Zdroj: TP-Link








Úvodní foto: TP-Link

Komentáře