TP-Link představuje nový 48portový switch T1600G-52PS

Novinka nabízí porty podporující PoE podle standardu 802.3at/af, čtyři gigabytové SFP sloty a řadu funkcí pro druhou síťovou vrstvu. Velkou předností nového switche je podle TP-Linku usnadnění práce administrátorů.

TP-Link představuje nový 48portový switch T1600G-52PS




Společnost TP-Link uvádí na český trh chytrý switch TP-Link T1600G-52PS (TL-SG2452P), který svým uživatelům nabídne 48 portů RJ45 o rychlosti 10/100/1000 Mbit/s podporujících napájení po ethernetových kabelech (PoE) podle standardu 802.3at/af

Switch je dále vybaven čtyřmi gigabitovými SFP sloty a podle výrobce nabídne široké možnosti správy včetně podrobného řízení provozu hlasových, datových a video služeb a kvalitního zabezpečení.

Nový T1600G-52PS nabízí řadu funkcí na 2. síťové vrstvě včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x.

Nechybí pokročilé funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček, diagnostiky kabelů a IGMP snooping, který zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do příslušných skupin, které jej chtějí přijímat. Switch nabízí i statické směrování, což je funkce L2+, která umožňuje jednoduše rozdělit síť na segmenty a zefektivnit tak její provoz.

Další z výhod switche T1600G-52PS je podle TP-Linku zjednodušení činností správců sítě. Pro rychlé zapojení a konfiguraci novinka nabízí přehledné webové grafické rozhraní, příkazovou řádku (Telnet) a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkce RMON umožňuje na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivitu.

Přepínač dále filtruje IGMP pro každého odběratele na úrovni portů a brání tak neoprávněnému přístupu k multicastům. Funkce Storm Control ochrání síť před zahlcením broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety. Paletu funkcí doplňuje podpora dvojího obrazu systému (Dual Image), která zkracuje případný výpadek při aktualizaci softwaru switche.

Administrátor může nastavit priority dle typů přenášených dat, a to pomocí priority portů, standardu 802.1P nebo priority DSCP – díky tomu lze zajistit čistý přenos hlasu a obrazu. Organizace využívající komunikační aplikace podle výrobce ocení i možnosti nastavení samostatné virtuální sítě pro hlasové přenosy.

Technické specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x

Rozhraní

48portů RJ45 10/100/1000Mbit/s

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4gigabitové SFP sloty

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kategorie 3, 4, 5 (max. 100m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kabel kategorie 5, 5e nebo vyšší (max. 100m)

1000BASE-X: MMF, SMF

Počet větráků

3

Napájení

100~240 VAC, 50/60 Hz

Spotřeba

Maximální (PoE zap.): 470,4W (220V/50Hz)

Maximální (PoE vyp.): 46,5W (220V/50Hz)

PoE+ porty (RJ45)

Standard: vyhovuje 802.3at/af

PoE+ porty: 48 x

napájení: 384W

Rozměry

440 x 330 x 44 mm

Propustnost

104 Gbit/s

Rychlost přeposílání paketů

77,4 Mp/s

Velikost tabulky MAC adres

16 K

Jumbo Frame

9kB

Řízení provozu (QoS)

Nastavení priority dle 802.1p CoS/DSCP

Až 8 prioritních front

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Omezení rychlosti podle portu/typu dat

Hlasová VLAN

Funkce na vrstvě L2

Statické směrování

IGMP Snooping V1/V2/V3

802.3ad LACP (až 14 agregačních skupin, 8 portů na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

LLDP, LLDP-MED

Filtrování/ochrana BPDU

TC/ochrana kořene

Detekce zpětných smyček v síti

Řízení toku podle standardu 802.3x

VLAN

Podpora až 4 K VLAN současně (ze 4K VLAN ID)

VLAN podle MAC adres / protokolu

Přístupové seznamy

Pro L2 až L4:

filtrování paketů podle zdrojové a cílové MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu

Zabezpečení

Port Security

svázání IP-MAC-port

ARP Inspection

DHCP Snooping

802.1x a ověřování pomocí serveru Radius

SSL v1/v2

SSL v3/TLSv1

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

IPv6

Dual IPv4/IPv6 stack

Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping

IPv6 neighbor discovery (ND)

Path maximum transmission unit (MTU) discovery

Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6

TCPv6/UDPv6

Aplikace IPv6

DHCPv6 klient

Ping6

Tracert6

Telnet (v6)

IPv6 SNMP

IPv6 SSH

IPv6 SSL

Http/Https

IPv6 TFTP

Správa

Webové grafické rozhraní a příkazový řádek

SNMP v1/v2c/v3, kompatibilní s veřejnými MIB a privátními MIB TP-Link

RMON (1, 2, 3, 9 skupin)

Monitoring CPU

Zrcadlení portů

Aktualizace firmware: TFTP & Web

Diagnostika systému: VCT

SYSLOG &veřejné MIB

Dvojí obraz systému

Zdroj: TP-Link








Úvodní foto: TP-Link

Komentáře