Přepínač TL-SL2210 od TP-Link má zaručit provoz vícera služeb na jedné síti

Zařízení má umožnit provoz hlasových, datových a video služeb na jedné síti a podle výrobce je ideální do SMB sektoru.

Přepínač TL-SL2210 od TP-Link má zaručit provoz vícera služeb na jedné síti




Společnost TP-Link uvádí na český trh přepínačTL-SL2210. V jeho výbavě je osm portů s propustností 100 Mbit/s, jeden gigabitový port a jeden SFP slot. Novinka nabídne pokročilé řízení provozu a paletu funkcí na druhé síťové vrstvě. Podle výrobce jde o řešení určené především pro malé a střední firmy.

Model TL-SL2210 disponuje funkcí pro řízení provozu na síti na 2. až 4. síťové vrstvě ISO/OSI modelu. Podpora této funkcionality je podle výrobce zásadní pro současný provoz hlasových, datových a video služeb na jedné síti, při němž lze využít také podporu Voice VLAN (VLAN určená speciálně pro hlasové služby).

Na základě aktuálních potřeb může administrátor zvolit, kterým datovým paketům přiřadí vyšší prioritu. Lze toho docílit jak zvolením určitého portu, tak i podle standardů 802.1P a DSCP.

Novinka nabízí na druhé síťové vrstvě řadu funkcí. Mezi ně patří podpora protokolu 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, podpora protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a podpora protokolu 802.3x pro řízení toku dat.

Přepínač zvládá rovněž detekci zpětných smyček, diagnostiku kabelů a IGMP snooping, který se stará o provoz multicastového streamu a zajišťuje, aby se multicastový provoz nedostal na uzly, které o něj nestojí. Funkce Storm control pak chrání síťovou infrastrukturu před zahlcením broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety.

Nastavení přepínače lze modifikovat pomocí grafického rozhraní, příkazové řádky (CLI) či SNMP protokolu (v1/2/3). Díky integrovanému RMON agentovi lze využít i funkci vzdáleného monitoringu, který dokáže rovněž upozorňovat na nestandardní situace na síti.

Klíčové vlastnosti

  • 8 portů s propustností 100 Mbit/s, 1 gigabitový port a jeden SFP slot.

  • Možnost agregace linek (LACP).

  • Podpora až 512 různých VLAN.

  • Protokoly STP/RSTP/MSTP pro zajištění bezsmyčkové topologie.

  • Až 4 prioritní fronty, podpora 802.1P a DSCP QoS.

  • Přístupové listy na 2. až 4. síťové vrstvě.

  • Bezpečnostní funkce Storm control a Port security.

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

8 x 10/100 Mbit/s RJ-45 Port (AUTO Negotiation/AUTO MDI/MDIX)

1 x 10/100/1000 Mbit/s RJ45 port

1 x 1000 Mbit/s SFP slot

Síťová média

10BASE-T: UTP kabel kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base: UTP kabel kategorie 5, 5e (max. 100 m)

100BASE-FX:MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry (š x h x v)

294 x 180 x 44 mm

Chlazení

Pasivní, bez větráčku

Napájení

100-240 V AC, 50/60 Hz

Výkon

Propustnost

5,6 Gbit/s

Velikost tabulky MAC adres

8k

Velikost packet bufferu

4,1 Mb

Rychlost přeposílání paketů

4,2 Mbit/s

Jumbo Frame

10 KB

Softwarové funkce

Quality of Service

Nastavení priority dle 802.1p CoS/DSCP

Až 4 prioritní fronty

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Port/Flow-based Rate Limiting

Voice VLAN

Funkce na 2. síťové vrstvě

IGMP Snooping V1/V2/V3

802.3ad LACP (až 6 agregačních skupin obsahujících 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekce zpětných smyček

802.3x Flow Control

VLAN

Až 512 VLAN (až 4k VLAN ID)

Přístupové listy

Filtrování na 2. až 4. síťové vrstvě na základě cílové a zdrojové IP adresy, MAC adresy, TCP/UDP portu, 802.1p, DSCP, protokolu či VLAN ID

Možnost nastavení časových pravidel

Bezpečnost

SSH v1/v2

SSL v2/v3/TLSv1

Port security

Broadcast, Multicast, Unknown unicast, Storm control

Možnosti pro správu

Webové GUI

Příkazová řádka (CLI)

SNMP v1/2/3, kompatibilní s veřejnými MIB a privátními MIB společnosti TP-Link

RMON (1, 2, 3, 9 skupiny)

CPU Monitoring

Port Mirroring

Nastavení času: SNTP

Firmware Upgrade: TFTP a Web

Systémová diagnostika: VCT

SYSLOG a Public MIBS

Ostatní

Certifikace

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

TL-SL2210

Napájecí kabel

Instalační příručka

CD s instalačními prostředky

Kit pro umístění do racku

Gumové nožičky

Systémové požadavky

Microsoft Windows 8/7/Vista/XP, Mac OS či linuxový operační systém

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0 ℃ - 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40 ℃ - 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % - 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % - 90 % nekondenzující

Zdroj: TP-Link








Úvodní foto: TP-Link

Komentáře