Qualcomm odmítl rekordní nabídku Broadcomu, byla příliš nízká

Qualcomm považuje nabídku v hodnotě 130 miliard dolarů za nedostatečnou a současně pochybuje, zda by akvizici posvětili regulátoři. Broadcom se však ještě nevzdává.

Qualcomm odmítl rekordní nabídku Broadcomu, byla příliš nízkáSpolečnost Qualcomm odmítla návrh na převzetí ze strany společnosti Broadcom, který by se stal rekordní akvizicí v dějinách IT. Qualcomm uvedl, že nabízených 130 miliard dolarů je příliš nízká částka a navíc vyjádřil obavy, zda by transakci posvětili regulátoři.

Broadcom reagoval s tím, že bude dále jednat s vedením a představenstvem Qualcommu a argumentoval pozitivní odezvou mezi jeho klíčovými zákazníky a akcionáři. Výrobce má několik možností včetně zvýšení nabídky nebo snahy přesvědčit samotné akcionáře.

Dodejme, že mezi klíčové zákazníky obou firem patří Apple, se kterým má Qualcomm napjaté vztahy, zatímco Broadcom je s ním zadobře. V tomto ohledu by akvizice mohla Qualcommu prospět a tento argument zřejmě nezůstane nevyužit.

Pokud Broadcom o Qualcomm skutečně stojí, může nyní zvýšit tlak. Finanční analytici uvádějí, že vedení Qualcommu bude nyní muset přesvědčit investory, že je firma schopná přinášet akcionářům vyšší hodnotu, pokud zůstane nezávislou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře